reklama

Waze propojuje web a aplikaci, lépe naplánujete trasu

Waze propojuje web a aplikaci, lépe naplánujete trasu
2020-09-09T17:11:13+01:00
• 9. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie

Waze patří mezi nejpopulárnější navigační služby a rozhodně se snaží zavádět nové funkce. Někdy ale dohání konkurenční služby, jako je tomu dnes. Například v Google Mapách již velmi dlouho můžete cokoliv odeslat do aplikace na telefonu, a to i naplánovanou trasu. Právě tuto funkci nyní zavádí samotná služba Waze.

Waze a plánování

Ačkoliv aplikace a služba Waze patří Googlu, tak nedisponuje přihlášením přes sociální sítě ani Google účet. Místo toho nabízí vlastní řešení pomocí e-mailu. To jste mohli i nemuseli využít, ale pokud jde o možnost posílání naplánované trasy do mobilu, je nutné nějak propojit web a aplikaci. Waze tuto situaci řeší pomocí načtení QR kódu přes mobilní aplikaci, přičemž kód je vygenerován ve webovém rozhraní.

Screenshot 75 499x252x

Zdroj: Dotekomanie

Jakmile takto propojíte webovou verzi a mobilní aplikaci, můžete jednoduše v prohlížeči naplánovat trasu a jednoduše si ji nechat zobrazit v aplikaci. Ani jednou mi nepřišla jakákoliv notifikace po odeslání, ale zřejmě takto bude novinka fungovat.

2020 09 09 170114 1440x2960x

Zdroj: Dotekomanie

Odeslané trasy se zobrazují v menu a nejsou nějak moc výrazné. Buď Waze ještě řeší implementaci, nebo jen nemám nejaktuálnější verzi, případně si budeme muset chvíli počkat. Novinka je dostupná pro Android i iOS.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim