reklama

Telefony s EMUI 11 bude možné aktualizovat na nový Harmony OS

Telefony s EMUI 11 bude možné aktualizovat na nový Harmony OS
2020-09-14T09:52:46+01:00
• 13. 9. 2020

Huawei Mate Xs a Huawei P40 Pro; zdroj: Dotekomanie.cz

4

Teprve tento týden Huawei oficiálně oznámil HarmonyOS 2.0 a potvrdil, že bude dostupný i na mobilních telefonech, a to už příští rok. První telefon s tímto systémem má dorazit již na jaře 2021, nicméně možná si ani nebudete muset kupovat nový telefon pro běh tohoto systému od Huawei. Na HarmonyOS mají totiž jít updatovat současné telefony.

Z Androidu na Harmony?

Serveru Android Authority to potvrdili přímo zástupci z Huawei. Konkrétně hovoří o tom, že některá zařízení s EMUI 11 bude možné v budoucnosti aktualizovat na Harmony OS. Jaká konkrétní a zda bude upgrade dobrovolný či povinný, zatím není známo.

HarmonyOS

Zdroj: GSMArena

Také se nabízí otázka, zda budou aplikace z Androidu kompatibilní s novým systémem Harmony. To ale zatím bohužel nevíme, ale lze to předpokládat vzhledem k masivním investicím výrobce do svého Huawei Mobile Services a obchodu s aplikacemi. Již v prosinci má však Huawei dát k dispozici betaverzi Harmony OS 2.0 ve verzi pro mobilní telefony, poté se určitě dozvíme více. Nicméně i samotná informace možného upgradu z Androidu na Harmony je velice zajímavá.

Zdroje: gsmarena.com, androidauthority.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Radomir Jurča

13. 9. 2020, 14:42
Android aplikace

Konečně bude mit pan Android konkurenci

Přemysl Vaculík

VIP 13. 9. 2020, 15:14

Spíš nemá konkurenci, jelikož Harmony OS bude jen na Huawei a Honor mobilech, ale ty budou omezeny na výrobě, jelikož Huawei ztrácí partnery skrze sankce ze strany USA. Na trhu jednoduše řečeno nebude dostatek mobilů, aby to ohrozilo Android, natož iOS.

Roman Praslička

VIP 13. 9. 2020, 16:51
Android aplikace

Nehledě na to že zde v EU by si takový systém koupila hrstka lidí. Pokud by byla firma soudná tak nechají možnost idemcit Bootloader a komunita by se o systém postarala sama. Furt by ty telefony koupilo víc lidí. Včetně mě. Protože HW to je zatím úžasný.

Ondra Kalousek

14. 9. 2020, 7:21
Android aplikace

Ale soudruzi nechtějí vidět odemčený bootloader. Ještě aby přicházely vlivy ze západu…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim