reklama

Facebook Messenger začíná omezovat přeposílání zpráv

Facebook Messenger začíná omezovat přeposílání zpráv
2020-09-03T18:00:24+02:00
• 3. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Facebook musel u své platformy WhatsApp začít bojovat se spamem, což vyústilo v zavádění limitů na přeposílání zpráv a také zvaní do skupin. Jeho hlavní platforma Messenger se ničeho takového v poslední době nedočkala, ale to se mění, jelikož jsou zde nové limity.

Začíná integrace Messengeru do Instagramu [aktualizováno]

Messenger a limit na přeposílání

Poplašné zprávy společně s těmi falešnými se dokáží na komunikačních platformách šířit velmi rychle. Tomu napomáhají nejrůznější funkce na sdílení a přeposílání. Vzhledem k aktuální situaci kolem pandemie se začínají šířit nesmyslné informace a navíc se chystají volby v mnoha zemích, zejména v USA. I proto se Facebook rozhodl zavést nový limit na přeposílání zpráv.

NRP Introducing a Forwarding Limit on Messenger banner FINAL 1536x864x

Zdroj: Facebook

Nově budete tak moci přeposlat jednu zprávu, odkaz, obrázek nebo video pouze pěti kontaktům, respektive ji zaslat do pěti chatů, i skupinových. Jakmile dosáhnete limitu, aplikace vás v horní části o tom informuje. Navíc nebudete moci odeslat takovou zprávu dalším kontaktům.

Díky WhatsAppu a jeho omezení se potvrdilo, že došlo k omezení šíření falešných a poplašných zpráv. To samé se očekává na platformě Messenger. Bohužel to bude mít dopad i na běžné uživatele, kteří se budou chtít pochlubit například fotkou z dovolené. Pokud ji budete chtít poslat vícero lidem, budete muset celý postup opakovat i několikrát.

Zatím jsme tuto novinku na redakčním zařízení nezaznamenali, takže její rozšíření bude nějakou dobu trvat. Odhadujeme, že bude dostupná v řádech dnů, maximálně týdnů.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jednoduché začnu omezovat sociální sítě,já je nepotřebuji,ale oni nás ano

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim