reklama

WhatsApp připravuje nástroj pro správu úložiště

WhatsApp připravuje nástroj pro správu úložiště
2020-08-27T15:00:58+01:00
• 27. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud často používáte komunikační nástroj WhatsApp a vaše konverzace jsou zabírají hodně místa v úložišti kvůli sdíleným souborům a fotkám, máte zaděláno na problém. Často se uživatelé setkávají se situacemi, kdy aplikace zabírá opravdu velké množství místa. Toho si je vlastník Facebook vědom, proto brzy bude zavádět nové nástroje, které pomohou spravovat úložiště aplikace. 

WhatsApp pracuje na přepracovaném úložišti

WhatsApp chce svým uživatelům do budoucna nabídnout lepší možnosti pro správu úložiště. S novými nástroji budou uživatelé moci udržovat konverzace aktivní, zatímco v pozadí odstraní staré a nepotřebné položky. Zpravidla může jít o dokumenty či média. 

Brzy bychom se tedy měli dočkat přepracovaného uživatelského rozhraní pro sekci úložiště, které umožní snadno zobrazit a odstranit velké soubory. Nutno podotknout, že WhatsApp tuto funkci potřebuje jako sůl. Ve většině případech právě tento komunikátor zabírá nejvíce místa v telefonu, zejména pokud je používána pro osobní i pracovní konverzace. 

WhatsApp

Zdroj: AndroidCommunity

S novou aktualizací tak bude část Úložiště vypadat jinak. V horní liště bude k dispozici lišta úložiště, kde budou odděleny vaše multimediální soubory a další obsah. Bylo by samozřejmě lepší, kdybychom mohli vidět podrobnější popis toho, jakého typu soubory jsou – jako fotografie, videa atd. Ale stále lepší toto řešení než současné. 

Pod oddělené části se budou nacházet dvě sekce – zaslané soubory a velké soubory s možností „zkontrolovat a odstranit nepotřebné soubory“, čímž uvolníte místo v úložišti. V současné době je nástroj stále ve vývoji, takže je dost možné, že se leccos ještě změní. Očekává se, že WhatsApp spustí veřejné beta testování a až poté aktualizaci uvolní široké veřejnosti.

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim