reklama

BlackBerry smartphony se vrátí v roce 2021

BlackBerry smartphony se vrátí v roce 2021
2020-08-19T15:00:38+02:00
• 19. 8. 2020

Zdroj: OnwardMobility

2

Před mnoha lety jste na trhu mohli najít smartphony společnosti RIM. Následně došlo k přejmenování na BlackBerry, přičemž společnost zkusila novou strategii, aby se udržela na trhu. Nic z toho nevyšlo a kanadský výrobce ukončil výrobu. Náhradou bylo licencování značky mobilů, čehož se na nějakou dobu ujala firma TCL. Ta se snažila přivádět smartphony s fyzickou klávesnicí na trh, ale na začátku tohoto roku došlo k ukončení spolupráce mezi oběma subjekty. Nyní se chystá návrat.

BlackBerry mobily se vrací

TCL nebyla jedinou společnost s možností vyrábět mobily BlackBerry. Vzniklo několik modelů, ale ty zamířila v omezené míře na některé trhy. Jeden z posledních smartphonů pod legendární značkou BlackBerry byl model BlackBerry Key2 LE. Tehdy se psal rok 2018. Od té doby nevznikl jakýkoliv nový model. Od ukončení spolupráce s TCL nebylo nejasné, jestli se někdy dočkáme návratu, ale nyní máme dobrou zprávu pro příznivce těchto smartphonů.

Společnost BlackBerry informovala, že podepsala licenční dohodu s firmami OnwardMobility a FIH Mobile Limited. V tuto chvíli víme, že máme opět očekávat smartphone s fyzickou klávesnicí, přičemž mezi klíčovými vlastnostmi bude podpora sítí páté generace. Nové modely zamíří na trhy v USA a EU v roce 2021.

KeyOne; Zdroj: BlackBerry

Vzhledem k tomu, že na trhu chybí tento typ smartphonů, je zde možnost, že se nový projekt povede a najde si svou zákaznickou základnu. Na druhou stranu je zde silná konkurence, která má dostatek zkušeností a prodejních kanálů. Dnešní oznámení sice láká na novinky, ale budeme si muset počkat minimálně rok na to, co vlastně bude nabízeno a za jakou cenu.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Veronika Kročková

13. 2. 2021, 7:53

Mně by stačilo kdyby vyráběli jejich úžasné smartphony jen s androidem a novou technologii (LTE/5G,lepší foťak). Clasic by byl super pracovní telefon, flip pearl 8220 kdyby měl displej 3,5′ na úkor rámečku. Malé telefony na našem trhu jsou jen na volání a velké sice mají vše potřebné, ale zase nejsou kompaktní. Velký displej zbytečně žere energii.

Martin Jeřábek

21. 8. 2020, 23:28

Kdyby udělali blackberry priv 2 s 5,4″ displejem a větší baterii, byla by to paráda.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim