reklama

Huawei chystá skládací telefon Mate V

Huawei chystá skládací telefon Mate V
2020-07-07T18:00:33+01:00
• 7. 7. 2020

Zdroj: AndroidHeadlines

1

Nadcházející skládací telefon společnosti Huawei údajně ponese název Mate V. Nasvědčují tomu poslední patenty podané u EUIPO (European Union Intellectual Property Office). Je tedy více než pravděpodobné, že se již brzy dočkáme nástupce loňského modelu Mate X. 

Huawei pracuje na nové generaci, možná úplně novém modelu

Patenty byly přesněji podané 3. července a vztahují se na zařízení pod názvem Mate V. S jistotou samozřejmě nemůžeme říci, že název druhé generace bude Mate V, ovšem registrované patenty se často nemýlí. 

Loňský Mate X byl vůbec první skládací smartphone na světě, který nabídl podporu 5G. Začátkem letošního roku pak společnost představila Mate Xs, jenž se stal menší aktualizací loňského modelu. Dle posledních spekulací bude nadcházející generace od Huawei vybavena displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz. To by měl nabídnout také konkurenční Galaxy Z Fold 2. 

Huawei

Zdroj: AndroidHeadlines

Displej v případě Mate V pak bude typu OLED. Je ale také možné, že Mate V nebude nástupcem Mate X, nýbrž se stane úplně novým smartphonem. Třeba by mohlo jít o konkurenci k modelu Galaxy Z Flip. 

Tak či onak bude s největší pravděpodobností novinka od Huawei vybavena procesorem HiSilicon Kirin 990 5G se 7nanometrovou výrobní technologií. Zařízení může podporovat také stylus, který společnost nabízela k MediaPad. Zatímco zařízení bude pohánět operační systém Android 10, chybět mu i nadále bude podpora Google Mobile Services (GMS). 

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Lucie Hubnerova

VIP 7. 7. 2020, 18:32

Bez Google k ničemu

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim