reklama

Apple rozdal ceny Design Award 2020

Apple rozdal ceny Design Award 2020
2020-07-03T08:00:27+01:00
• 3. 7. 2020

Zdroj: Apple.com

Poslední vývojářská konference skončila teprve před pár dny a společnost Apple tradičně celý kolotoč ukončila vyhlášením cen Design Award pro letošní rok. Každoroční akce má kořeny v roce 1990, ale až od roku 2003 je udělována drobná pozornost z dílny Sparkfactor Design v podobě hliníkové kostky o rozměru 10x10x10 cm a váze 1 575 gramů. Ke všemu viditelné logo nakousnutého jablka svítí při dotyku. Kalifornský výrobce tímto oceňuje nejlepší a nejinovativnější aplikace po každé z jiných kategorií.

Letos v širokém záběru

Apple v tomto roce vybral celkem 8 vítězů a první čtveřice pochází z kategorie aplikací. Zmínku si zaslouží aplikace Darkroom, jakožto profesionální editor fotografií a videí s jednoduchým ovládáním, který by mohl klidně zabodovat i u profesionálních fotografů. Další zajímavá aplikace StaffPad slouží jako notový sešit a je úzce spojena s Apple Pencil. Ve výběru se také objevuje aplikace Looom nebo Shapr 3D CAD modeling.

Druhá polovina zástupců pochází ze segmentu herního průmyslu a všechny vítězné hry zachycují určitý příběh. Za zvýšenou pozornost určitě stojí hry Where Cards Fall nebo Sky: Children of the Light, které vynikají velmi slušným zpracováním. Osmičku uzavírají hry Song of Bloom a Sayonara Wild Hearts. Nakonec k této příležitosti si Apple připravil i video na oficiálních stránkách.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim