reklama

Signal se naučil maskovat tváře ve sdílených fotkách

Signal se naučil maskovat tváře ve sdílených fotkách
2020-06-04T15:00:55+02:00
• 4. 6. 2020

Zdroj: Signal

Bezpečnost na internetu se nevztahuje jen na pohyb po internetových stránkách. Nejrůznější platformy se snaží zavést funkce zvyšující ochranu soukromí, například hesly nebo lepším šifrováním. Důležitou kategorií je i způsob uchovávání historie. Komunikační platforma Signal se soustřeďuje na bezpečnost a ochranu soukromí, přičemž nyní dostává novou funkci pro sdílené snímky.

Signal a tváře

Dalo by se říci, že rok 2020 je o maskování obličejů, zejména kvůli omezené šíření nákazy. Signal jde v této oblasti trochu dál, aspoň s ohledem na aktuální situaci v USA. Demonstrace v ulicích mimo jiné zvyšují i provoz na komunikační platformách. Signal se rozhodl zavést do aplikací pro Android a iOS novou funkci, která nabízí možnost automatického zamaskování obličeje.

blur header 2120x1668x

Zdroj: Signal

V rámci své tiskové zprávy uvádí, že pro identifikaci obličeje na fotografii se používají lokální možnosti smartphonu a nedochází k odeslání na servery ke zpracování. Zároveň upozorňuje, že technologie na identifikaci obličejů není stoprocentní. Smyslem funkce je možnost sdílet fotografie a přitom neohrozit soukromí lidí.

blur toolbar 1200x600x

Zdroj: Signal

Novinka je dobrovolnou funkcí v aplikaci a před odesláním může kdokoliv zamaskovat obličeje. Původní fotografie zůstane ve smartphonu. Jedná se o zajímavou funkci a rozhodně ji jen tak nenajdete u konkurenčních platforem. Zřejmě zjednoduší sdílení snímků v komunitách.

logo-app Signal – aplikace pro soukromé zasílání zpráv Signal Foundation zdarma ANDROID logo-app Signal - Private Messenger Say “hello” to privacy. Zdarma iOS

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim