Zdroj: Signal
Domů » Články »
Bezpečnost na internetu se nevztahuje jen na pohyb po internetových stránkách. Nejrůznější platformy se snaží zavést funkce zvyšující ochranu soukromí, například hesly nebo lepším šifrováním. Důležitou kategorií je i způsob uchovávání historie. Komunikační platforma Signal se soustřeďuje na bezpečnost a ochranu soukromí, přičemž nyní dostává novou funkci pro sdílené snímky.
Signal a tváře
Dalo by se říci, že rok 2020 je o maskování obličejů, zejména kvůli omezené šíření nákazy. Signal jde v této oblasti trochu dál, aspoň s ohledem na aktuální situaci v USA. Demonstrace v ulicích mimo jiné zvyšují i provoz na komunikační platformách. Signal se rozhodl zavést do aplikací pro Android a iOS novou funkci, která nabízí možnost automatického zamaskování obličeje.
V rámci své tiskové zprávy uvádí, že pro identifikaci obličeje na fotografii se používají lokální možnosti smartphonu a nedochází k odeslání na servery ke zpracování. Zároveň upozorňuje, že technologie na identifikaci obličejů není stoprocentní. Smyslem funkce je možnost sdílet fotografie a přitom neohrozit soukromí lidí.
Novinka je dobrovolnou funkcí v aplikaci a před odesláním může kdokoliv zamaskovat obličeje. Původní fotografie zůstane ve smartphonu. Jedná se o zajímavou funkci a rozhodně ji jen tak nenajdete u konkurenčních platforem. Zřejmě zjednoduší sdílení snímků v komunitách.
Zdroj: theverge.com
Domů » Články »
Komentáře