reklama

Do chytrých hodinek míří nový procesor Huangshan 2

Do chytrých hodinek míří nový procesor Huangshan 2
2020-06-21T15:00:26+01:00
• 21. 6. 2020

Zdroj: Huami

Svět chytrých hodinek je vskutku rozmanitý a do jisté míry chtěla společnost Qualcomm diktovat směr, ale v podstatě se to nepovedlo. Jejich procesory jsou poměrně zastaralé a nenabízí takové možnosti jako konkurenční řešení. Samsung, Apple a jiné firmy si raději vytváří vlastní procesory speciálně designované na konkrétní použití. V této oblasti působí i společnost Huami, která možná není tak známá, ale o jejich značce Amazfit jste asi již slyšeli, zřejmě ve spojení s Xiaomi. Nyní jsme se dočkali představení nového procesoru pro nadcházející generaci chytrých hodinek a náramků. Novinka se jmenuje Huangshan 2.

Huami Huangshan 2

Nový procesor pro chytré hodinky byl představen nedávno a přináší značné změny. Jedná se o druhý model, za kterým stojí přímo firma Huami. U těchto čipů nejde ani tak o výkon, jako spíše o efektivitu. Huangshan 2 je postaven na architektuře RISC-V, která se snaží konkurovat ARMu.

Huangshan 2 pracuje na frekvenci 180 MHz a má přímou podporu pro EKG a samozřejmě sledování srdečního tepu. Firma zakomponovala dedikovaný koprocesor NPU pro úkoly vztahující se na umělou inteligenci. Toho bylo využito například pro přesnější detekování fibrilace. V této oblasti je novinka 7x rychlejší než u Huangshan 1 a 26x rychlejší než softwarové řešení.

section 4 1624x912x

Zdroj: Huami

Využívá se také pro detekování pohybu nebo spánku. Huangshan 2 disponuje i dedikovaným koprocesorem pro nenáročné aplikace, například sledování aktivity. Díky tomu mohou být hlavní jádra v režimu spánku, čímž se ušetří mnoho energie. Dále došlo na podporu AOD (Always On Display), takže lze efektivněji zobrazovat základní informace na displeji.

Samotný procesor Huangshan 2 má velikost pouhých 5×5 mm a do masové produkce vstoupí na konci tohoto roku. První chytré hodinky se na trhu objeví již na začátku roku 2021.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim