Aplikace Find My bude podporovat produkty třetích stran jako třeba Tile

Aplikace Find My bude podporovat produkty třetích stran jako třeba Tile
2020-06-23T13:30:28+02:00
• 23. 6. 2020

Zdroj: Tile

Již dlouhou dobu se spekuluje nad představením nového produktu Apple pod názvem AirTag. To by měl být malý čip, který umístíte třeba na klíče nebo do batohu a pak ho pomocí iPhonu v aplikaci Find My naleznete. Stejnou funkcionalitu ale dnes již umí produkty třetích stran jako třeba Tile. Dodnes jste na ně ale potřebovali vlastní aplikaci.

Nativní podpora pro Tile a další s aplikaci Find My již od iOS 14

Již od nové verze iOS 14 bude život pro majitele Tile a další podobných trackerů osobních věcí jednodušší. Tzv. Network Accessory Program totiž umožní tomuto příslušenství třetích stran integraci přímo do vestavěné aplikace Find My v iOS. Specifikace pro tyto výrobce trackerů jako Tile byla právě zveřejněna.

33371 58421 000 lead AirTags and Find My xl 870x485x

Zdroj: appleinsider.com

Tím Apple také dalo by se říct, že uspokojil firmu Tile. Ta začátkem tohoto roku totiž začala sdílet své obavy, že Apple porušuje antimonopolní pravidla. Vše vygradovalo ve chvíli, kdy iOS 13 záměrně začalo stěžovat používání zařízení od této značky. Apple dle jejich slov selektivně deaktivuje funkce, které umožňovali hladký uživatelský zážitek. V podstatě se ale dalo říct, že Apple ztížil práci aplikací na pozadí a sběru informací o poloze zařízení. Právě tyto dvě činnosti Tile využívá.

Tomu tak s novou integrací přímo do systému je konec. Stále pak také vyhlížíme AirTag, který byl původně očekáván právě na WWDC.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Senior Editor zaměřující se primárně na recenze, tvorbu obsahu na sociální sítě a náš podcast PZL. Nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat