WhatsApp testuje QR kódy pro přidání nového kontaktu

WhatsApp testuje QR kódy pro přidání nového kontaktu
2020-05-26T19:30:51+02:00
• 26. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Čím dál tím více populární mobilní kecálek WhatsApp začal testovat nové použití QR kódů, čímž by uživatelé mohli do platformy začít přidávat kontakty. Tato funkce se poprvé objevila v nejnovějších beta verzích pro operační systémy iOS a Android. 

WhatsApp pracuje na zjednodušeném způsobu pro přidání kontaktu

Pokud patříte mezi beta testery, nová funkcionalita se nachází v nabídce nastavení aplikace, jež obsahuje možnosti zobrazení vlastního QR kódu, včetně skenování kódů ostatních uživatelů. QR kódy jde samozřejmě také odvolat, pokud se tedy uživatel rozhodne, že s nikým sdílet své telefonní číslo nechce. 

WhatsApp

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jakmile ale projde funkce celým beta procesem, uživatelé z ní mohou opravdu těžit. Doposud jsme totiž mohli kontakty přidat tak, že jsme osobu přidali v kartě Kontakty (iOS). Teprve poté dala aplikace WhatsApp zelenou a konverzace s příjemcem mohla být zahájena. Pokud by ale uživatel mohl použít k přidání kontaktu QR kód, celý tento krok by přeskočil a ještě k tomu by proces byl mnohem pohodlnější. 

V současné době ale není zřejmé, kdy se funkce dostane i mezi širokou veřejnost. WhatsApp ale kromě této změny nedávno naservíroval nové omezení hromadného předávání zpráv s cílem zpomalit šíření dezinformací. Poslední novinkou pak byla možnost skupinového videohovoru až pro osm uživatelů najednou. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat