Zoom – 500 000 účtů se objevilo na dark webu

Zoom – 500 000 účtů se objevilo na dark webu
2020-04-15T08:00:36+02:00
• 15. 4. 2020

Zdroj: MacRumors

Na internetu se objevila znepokojivá informace, po které služba Zoom nebude vaším dobrým kamarádem. Podle BleepingComputer se totiž tisíce účtů Zoom prodávají nebo rozdávají zdarma na dark webu či hackerských fórech. 

Zoom v tom nemusí být tak nutně namočen

Pokud přeci jen nevíte, co o jakou službu přesně jde, tak zde přikládám krátké shrnutí: Zoom je americká společnost poskytující služby vzdálené, tedy online, konference. Na trhu se nachází už devět let a poskytuje vzdálené konference kombinující videotelefonii, online schůzky, chat a mobilní spolupráci. Na své popularitě nabývá hlavně v těchto těžkých dobách, tedy v průběhu pandemie COVID-19. Nejen jednotlivci, ale i některé firmy nyní této služby využívají ke vzdálené komunikaci, ať už s klienty či zaměstnanci.

Zoom

Zdroj: MacRumors

Společnost do své služby přidala také několik novinek, o kterých jsme vás nedávno informovali. Ovšem ani tímto krokem si své uživatele nekoupí. Ale abych nebyl až takový hnidopich, dostupnost účtů na dark webu se nezdá být úplně selhání aplikace. Spíše se uvádí, že prodej přihlašovacích údajů je výsledkem útoků, kdy se hackeři pokoušeli přihlásit k Zoomu pomocí účtů, jejichž přihlašovací údaje unikly dříve. 

Úspěšné přihlašovací údaje jsou pak seskupeny do seznamů a prodávány nebo nabízeny zdarma jiným hackerům s úmyslem je používat pro hackerské účely nebo další škodlivé činnosti. Účty jsou údajně sdíleny prostřednictvím webů pro sdílení textu jako seznamy e-mailových adres a kombinací hesel. Účty mohou zahrnovat e-mailovou adresu uživatele, heslo, adresu URL osobní schůzky a jejich HostKey.

Jaké tedy z této události činí ponaučení? Použijte opravdu jedinečná hesla pro jednotlivý web či službu, kde máte svůj účet zaregistrován. Zainteresovaným uživatelům se doporučuje, aby zkontrolovali, zda nedošlo k úniku jejich e-mailové adresy. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat