Xiaomi pracuje na vylepšeném uživatelském rozhraní fotoaparátu

Xiaomi pracuje na vylepšeném uživatelském rozhraní fotoaparátu
2020-04-21T09:30:11+02:00
• 21. 4. 2020

Zdroj: Xiaomi

Produktový ředitel kamerového oddělení společnosti Xiaomi nedávno odhalil, jakým způsobem hodlá čínský gigant přepracovat své uživatelské rozhraní aplikace Fotoaparát. Sdílel poměrně konkrétní informace, respektive možnosti, které zahrnují posuvná gesta přejížděním prstem doleva nebo doprava pro vyvolání různé funkce. 

Xiaomi má dvě možnosti

První možností je vysunutí funkce “More“ prostřednictvím gesta. Díky tomu mohou uživatelé kdykoli zobrazit více panelů. Jeho nevýhodou ale je, že gesto bude obtížné si ze začátku zapamatovat. Na druhou stranu může být užitečná ve chvíli, kdy se uživatelé adaptují. 

Xiaomi Xiaomi

Zdroj: Gizmochina

Druhá možnost je pak o něco jednodušší. Do uživatelského rozhraní bude přidána pouze další karta s názvem “More“. To by v podstatě vyžadovalo pouze jediné klepnutí. Tento způsob by byl pochopitelně snadněji zapamatovatelný. 

Pozoruhodné také je, že Lei Jun, tedy generální ředitel společnosti Xiaomi, sdílel původní příspěvek čínského webu, který se tímto tématem zabýval. Učinil tak prostřednictvím svého oficiálního Weibo účtu. Sdílený příspěvek pak okomentoval svými názory a také vybídl uživatele k diskuzi. Lei Jun osobně preferuje druhou možnost, kterou jsem uvedl výše. 

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat