Youtube Music dostává možnost nahrání vlastní hudby aktualizováno

Youtube Music dostává možnost nahrání vlastní hudby [aktualizováno]
2020-03-03T07:10:38+02:00
• 3. 3. 2020

Zdroj: Youtube

2

Aktualizováno 3. 3.

Minulý měsíc jsme vás informovali, že Youtube Music dostává možnost nahrávání vlastní hudby do soukromé knihovny. Ta je následně dostupná jen pro uživatele, ale v rámci všech zařízení, kde je přihlášený. Samotné nahrávání je realizováno skrze webové rozhraní, přičemž se dočkáme ještě možnosti migrace z Hudby Play na Youtube Music.

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nyní se tato funkce rozšiřuje mezi většinu uživatelů, takže byste ji mohli mít i na svém zařízení. Než se ale pustíte do nahrání hudby, případně jiných audio souborů, Google vás varuje na podmínky a odkazuje na ně.

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po vybrání souborů a potvrzení nahrávání se v dolní levé části zobrazí menší okno, kde můžete sledovat průběh.

Zdroj: Dotekomanie.cz

Youtube Music následně soubory zpracuje a zřejmě převede do svého vlastního formátu, což nějakou chvíli může trvat, ale následně jsou dostupné v knihovně, v sekci nahraná hudba.

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní článek 20. 2.

Když Google představil novou hudební službu Youtube Music, mnozí vyčítali, že neobsahuje všechny funkce jako Google Play Hudba. Jedna z chybějících možností je nahrávání vlastní hudby. Ostatně stále existují uživatelé, kteří si legálně zakoupili písničky v podobě souborů, ale současné streamovací služby jim neumožňují využití toho, co mají zakoupeno, tedy až na Google Play Hudbu, která v dohledné době skončí (zatím nebylo stanoveno datum). Nyní jsme se ale konečně dočkali a nová služba začíná umožňovat nahrávání vlastních hudebních souborů.

Youtube Music a nahrávání souborů do knihovny

Již nyní je k dispozici nápověda na oficiálních stránkách podpory pro službu Youtube Music, kde se popisuje, jakým způsobem nahrávat vlastní písničky ke svému účtu, tedy do vlastních alb. Služba podporuje soubory ve formátu FLAC, M4A, MP3, OGG a WMA. Zatím nikde není uvedeno, jaký bude limit, ale předpokládáme, že se bude pohybovat v řádech desetitisíců.

K nahrávání musíte jít na stránku music.youtube.com. Stačí na počítači uchopit soubory a kamkoliv je přesunout na stránce. Dojde k automatickému nahrávání. Případně můžete kliknout na profilovou ikonu a vybrat možnost nahrávání. Následně se zobrazí ukazatel postupu a poté jsou písničky k dispozici v rámci knihovny. Vše je také možné přehrávat v mobilní aplikaci, kde musíte mít minimálně aplikaci ve verzi 3.51.

Zdroj: AndroidPolice.com

Pokud jste do této chvíle používali službu Google Play Hudba, kde máte nahrané své písničky, tak je nemusíte nahrávat znovu do Youtube Music. Google brzy nabídne jednoduchý nástroj převodu mezi službami. Zatím ale nebylo řečeno, kdy se jej dočkáme.

Pokud chcete převést celou knihovnu Hudby Google Play, sledujte nejnovější informace – brzy nabídneme jednoduchý způsob, jak hudbu převést. V současné době se v Hudbě Google Play nic nemění. Až budeme službu Hudba Google Play nahrazovat službou YouTube Music, budeme vás o tom informovat s dostatečným předstihem.

Samotné nahrávání hudby na Youtube Music skrze webové rozhraní ještě nemusí být k dispozici pro všechny uživatele, ale již se objevují tací, kteří mají tuto novinku. Google zatím nic oficiálně neoznámil, ale je vidět, že nová funkce se začíná rozšiřovat.

Zdroje: support.google.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jonáš Rybka

21. 2. 2020, 8:51

Youtube Music používám několik měsíců a už od začátku mi aplikace ukazuje audio soubory, které mám v telefonu uložené. Mohu je i rozdělit do vlastních seznamů. V čem se tedy tato nová funkce liší?

Přemysl Vaculík

VIP 21. 2. 2020, 9:58

Používáte lokální přehrávání, v tomto případě jde o možnost si to nahrát do cloudu a používat/přehrávat kdekoliv, kde se přihlásíte.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat