reklama

Mapy.cz vylepšují boj proti COVID-19

Mapy.cz vylepšují boj proti COVID-19
2020-03-30T13:57:56+02:00
• 30. 3. 2020

Zdroj: Seznam.cz

1

Společnost Seznam.cz se pustila do boje proti pandemii vlastním řešením skrze svou aplikaci Mapy.cz. V rámci ní můžete zapnout sdílení polohy, abyste byli případně varováni v případě, že jste mohli být ve styku s člověkem, který má potvrzené onemocnění COVID-19. Nyní společnost rozšiřuje své snažení.

Mapy.cz se zapojují do boje proti COVID-19, přidáte se?

Mapy.cz rozšiřují boj proti pandemii

Vzhledem k tomu, že možnost sdílení své polohy v rámci této detekce je součástí aplikace a přímo vybízí ke spolupráci, není divu, že k dnešnímu dni se zapojilo téměř 759 000 lidí. Je zde ale menší problém s daty, které musí společnost získávat od jiných subjektů. Nyní ale představuje stránku, přes kterou mohou nemocní nahlásit, že mají potvrzené onemocnění COVID-19.

mapy cz sdileni polohy nastaveni koronavirus 1440x2560x mapy cz notifikace covid 19 1 360x640x

Zdroj: Seznam.cz

Řešili jsme, jak můžeme pomoci a nejen informovat. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli nevytvořit přímo v aplikaci mapu nákazy, ale vymyslet chytrý algoritmus, který bude pracovat s historií polohy uživatele. Díky tomu, že uživatel zapne sdílení polohy, tvoří její historii, a pokud například potká v obchodě někoho, u koho se později diagnostikuje nákaza, tak od nás dostane varování,” vysvětluje Jeřábek.

Celkem velkým překvapením je příprava možnosti sdílení dat skrze aplikaci Google Maps, pokud nechcete používat Mapy.cz. Díky tomu by mohlo dojít k dalšímu rozšíření získaných dat.

„V tuto chvíli připravujeme i propojení pro uživatele Google Maps“, dodává Martin Jeřábek, manažer týmu Mapy.cz.

Další novinkou je zcela nová mikro stránka, která se věnuje právě celému projektu a obsahuje odpovědi na nejčastější otázky. Celý projekt roste, ale bude hodně záležet na samotných uživatelích, jestli budou ochotni sdílet data, i to, jestli jsou nemocní.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Peter Pokštefl

31. 3. 2020, 2:34

Je to k ničemu, pokud musí údaje zadávat sami postižení, to udělá pár lidí, čemuž se nelze divit když 60% lidí porušilo karanténu.. Dodávat data, sdílet polohu by měla být povinná, anonymní a garantovaná státem, nejlépe aplikace od státu jinak je to zbytečné…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat