reklama

Leden 2020 byl 2. nejhorší měsíc v historii HTC

Leden 2020 byl 2. nejhorší měsíc v historii HTC
2020-02-15T23:01:32+02:00
• 16. 2. 2020

Vedení společnost HTC stále neztrácí naději v záchranu, přestože finanční výsledky za poslední měsíce hovoří zcela jinak. Nedostatečná nabídka chytrých telefonů se čím dál více promítá v záporných číslech a ani začátek letošního roku nenasvědčuje tomu, že by tchajwanský výrobce byl na cestě k lepším zítřkům. Rok 2019 byl sice tím nejhorším v historii firmy, ale předchozí měsíc v novém roce můžeme rovnou zařadit mezi druhý nejhorší měsíc v historii HTC.

Minimální zisk

Dvě hlavní divize zaměřené na brýle pro virtuální realitu a chytré telefony v lednu 2020 dokázaly vydělat pouze 16 milionů dolarů. V meziročním srovnání aktuální výsledek odpovídá propadu 52,4 % oproti lednu 2019, kdy HTC dokázalo přinést 33 milionů dolarů do pokladny. Jestliže porovnáme čísla s předcházejícím měsícem, tak se pokles rovná mírnějším 21,4 %.

Každopádně obě čísla jasně dokazují nepřetržité zmenšování podílů po všech stranách a nastavené tempo nepřihrává myšlence, která by měla oddálit konečný bankrot. I přes všechny tyto negativní zprávy HTC vnímá svou budoucnost pozitivně. Výraznou měrou k tomu přispívá nový generální ředitel jmenovaný v druhé polovině září loňského roku.

Yves Maitre se v nejbližší době chce více zaměřit na virtuální realitu a neustále vylepšovat svoji náhlavní soustavu. Druhým stěžejním místem má být nejvyšší segment trhu s chytrými telefony, kde chtějí využít síťové technologie 5G. Zůstává otázkou, zda alespoň z části dojde k naplnění plánu, protože již v minulosti padlo několik neuskutečněných slibů.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat