reklama

Withings ScanWatch jsou nové hybridní chytré hodinky CES

Withings ScanWatch jsou nové hybridní chytré hodinky [CES]
2020-01-07T18:30:06+01:00
• 7. 1. 2020

Chytré hodinky technologicky velice rychle postupují, hlavně pokud jde o nabízené funkce. Současné hodinky totiž nabízí nejen sportovní, ale také zdravotní funkce. To je samozřejmě obrovský pokrok. Ještě před pár lety bylo celkem sci-fi si pomyslet, že si jednou budeme moci chytrými hodinkami změřit tep, či dokonce využít technologii EKG. To vše nyní na rukou máme. 

Nyní se do technologického pokroku snaží přidat i společnost Withings, který na veletrhu Consumer Electronics Show (CES 2020) představí nový produkt pod názvem Withings ScanWatch.

Withings ScanWatch aneb hybrid vpřed

Samotná firma tvrdí, že by se mělo jednat o první hybrid, jenž nabízí detekci elektrokardiogramu a apnea v lékařské kvalitě. Zařízení bude vybaveno větším displejem než kterékoli jiné z předchozích modelů. 

Hodinky budou také vybaveny s přepracovanou korunou a baterií, která by na jedno nabití měla vydržet až 30 dní. Co se týče funkcí, hodinky jsou velice podobné Apple Watch – i v tomto případě se výrobce snaží o první známky AFib. Pokud hodinky zaznamenají příznaky nepravidelného srdečního rytmu, bude o tom uživatel ihned informován, v případě nutnosti záchranná služba. 

Nový model Withings ScanWatch nabídne i senzor SpO2, který emituje a absorbuje světelnou vlnu procházející krevními cévami, což může v praxi hodinkám pomoci detekovat spánkové apnoe. Měří saturaci kyslíkem v krvi a centralizuje všechny informace v aplikaci Health Mate spolu s údaji o sledování spánku, pokud jde o délku, hloubku a kvalitu spánku. Uživatelé mohou také sledovat aktivitu a cvičení prostřednictvím Health Mate, který je také schopen sdílet data s více než 100 aplikacemi třetích stran, jako jsou Apple Health, Google Fit, Strava nebo MyFitnessPal.

Chytré hodinky Withings ScanWatch budou k dispozici ve dvou velikostech – 38 a 42 mm. V Evropě a USA se začnou prodávat od 2. čtvrtletí roku 2020. Za cenu 6 342 Kč bez DPH získáte 38mm model, zatímco za 7 616 Kč bez DPH 42mm variantu.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim