reklama

Microsoft „Chrome“ Edge ve stabilní verzi ke stažení

Microsoft „Chrome“ Edge ve stabilní verzi ke stažení
2020-01-15T18:26:26+01:00
• 15. 1. 2020

Když se objevila informace, že by Microsoft přešel zcela na projekt Chromium od Googlu v případě vlastního webového prohlížeče, někteří si mohli myslet, že se jedná o nějaký vtip, ale nakonec se ukázalo, že se tak skutečně stane. Nějakou dobu byly dostupné testovací verze, které si ostatně můžete stáhnout stále z oficiálních stránek. Nyní jsme se ale dočkali stabilní verze.

Nový Microsoft Edge

Jak již bylo řečeno, Microsoft vytvořil nový prohlížeč založený na projektu Chromium, z kterého vychází i samotný Chrome a další webové prohlížeče. Microsoft uvedl, že právě dnes bude k dispozici první stabilní verze. Skutečně se tak stalo a z oficiálních stránek si můžete stáhnout nový Microsoft Edge.

Ten vám bude velmi připomínat Chrome, přičemž nabízí i vlastní obchod s doplňky. Hlavní výhodou je ale stejné vykreslovací jádro, takže se tvůrci webových stránek a aplikací nebudou muset soustřeďovat na optimalizaci pro původní verzi prohlížeče Edge, která ostatně měla na trhu minoritní zastoupení. Samozřejmě nějakou dobu potrvá, než se stará varianta vytratí z trhu.

Nový Edge je dostupný pro platformy Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 a macOS. Pokud patříte mezi uživatele mobilní verze Edge, tak asi oceníte nový Edge pro počítače s plnou synchronizací. Pokud jde o Linux, měli bychom se také dočkat této verze.

V tuto chvíli můžete stahovat stabilní verzi nového Edge z oficiálních stránek. Případně si můžete počkat na aktualizaci Windows 10, v rámci které dojde k nahrazení staré verze za novou založenou na Chromiu.

logo-app Microsoft Edge Preview (Unreleased) Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app Microsoft Edge Zdarma iOS

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim