Microsoft „Chrome“ Edge ve stabilní verzi ke stažení

Microsoft „Chrome“ Edge ve stabilní verzi ke stažení
2020-01-15T18:26:26+02:00
• 15. 1. 2020

Když se objevila informace, že by Microsoft přešel zcela na projekt Chromium od Googlu v případě vlastního webového prohlížeče, někteří si mohli myslet, že se jedná o nějaký vtip, ale nakonec se ukázalo, že se tak skutečně stane. Nějakou dobu byly dostupné testovací verze, které si ostatně můžete stáhnout stále z oficiálních stránek. Nyní jsme se ale dočkali stabilní verze.

Nový Microsoft Edge

Jak již bylo řečeno, Microsoft vytvořil nový prohlížeč založený na projektu Chromium, z kterého vychází i samotný Chrome a další webové prohlížeče. Microsoft uvedl, že právě dnes bude k dispozici první stabilní verze. Skutečně se tak stalo a z oficiálních stránek si můžete stáhnout nový Microsoft Edge.

Ten vám bude velmi připomínat Chrome, přičemž nabízí i vlastní obchod s doplňky. Hlavní výhodou je ale stejné vykreslovací jádro, takže se tvůrci webových stránek a aplikací nebudou muset soustřeďovat na optimalizaci pro původní verzi prohlížeče Edge, která ostatně měla na trhu minoritní zastoupení. Samozřejmě nějakou dobu potrvá, než se stará varianta vytratí z trhu.

Nový Edge je dostupný pro platformy Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 a macOS. Pokud patříte mezi uživatele mobilní verze Edge, tak asi oceníte nový Edge pro počítače s plnou synchronizací. Pokud jde o Linux, měli bychom se také dočkat této verze.

V tuto chvíli můžete stahovat stabilní verzi nového Edge z oficiálních stránek. Případně si můžete počkat na aktualizaci Windows 10, v rámci které dojde k nahrazení staré verze za novou založenou na Chromiu.

logo-app Microsoft Edge Preview (Unreleased) Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app Microsoft Edge Zdarma iOS

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat