reklama

WhatsApp mění nastavení pozvánek do skupin

WhatsApp mění nastavení pozvánek do skupin
2019-11-06T19:30:15+01:00
• 6. 11. 2019
2

V dubnu tohoto roku služba WhatsApp oznámila novinku, která měla dát uživatelům možnost kontrolovat, kdo vás může přidat do skupiny. K dispozici byly tři možnosti – kdokoliv, nikdo, jen kontakty. Sice bylo oznámeno, že nové nastavení je dostupné globálně, ve skutečnosti se tak nikdy nestalo. Je tedy možné, že jste měli k dispozici tuto novinku, ale na druhou stranu se netýkala všech uživatelů. Nyní dochází k nejedné změně.

WhatsApp a Skupiny

Vývojáři služby WhatsApp museli zřejmě zapracovat na novém nastavení soukromí, jelikož bylo nedostatečné a také nereflektovalo přání uživatelů. Ostatně WhatsApp mlčel kolem této novinky po nějakou dobu. Nyní jsme se dočkali změny. Jednak v tuto chvíli opravdu dochází k rozšíření mezi všechny uživatele, ale také došlo na změnu v rámci nastavení.

WhatsApp omezí přeposílání zpráv

V rámci nastavení soukromí můžete u položky Skupiny nastavit stále, že vás může kdokoliv přidat do skupiny, případně všichni uživatelé ve vašich kontaktech. Zmizela možnost nikdo, místo ní byla přidána položka Kontakty kromě těch, které manuálně vyloučíte.

Pokud zvolíte poslední možnost, vyberete si, kdo z vašich kontaktů vás nebude moci přidat do jakékoliv skupiny. Právě tato změna má vylepšit nastavení soukromí, ale musíme se ptát, proč nebylo neponechána možnost Nikdo. Nyní budete muset vybírat ty uživatele, kteří vás nejčastěji otravují s přidáním do skupiny.

Naštěstí jakákoliv pozvánka musí být potvrzena, takže vás nikdo jen tak bez vašeho vědomí nepřidá do jakékoliv skupiny. I tak se může toto oznamování stát otravným.

logo-app WhatsApp Messenger WhatsApp Inc. Zdarma ANDROID logo-app WhatsApp Messenger Developer Zdarma iOS

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Daniel Rokos

6. 11. 2019, 19:46
Android aplikace

Spíš kdy bude tmavý režim!

Přemysl Vaculík

VIP 7. 11. 2019, 9:47

Zatím není jasné, kdy se objeví ve stabilní verzi. Beta by jej měla nabízet, ale skupina pro testování je plná.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim