reklama

Projděte se sametovou revolucí skoro minutu po minutě

Projděte se sametovou revolucí skoro minutu po minutě
2019-11-15T16:30:08+01:00
• 15. 11. 2019

Ať už jste 17. listopad 1989 zažili osobně, nebo je vám znám jen z vyprávění ve škole či od rodičů, tak díky aplikaci Svobodu! si připomenete tento významný den prakticky minutu po minutě. Podstatnými okamžiky 17. listopadu, tedy dne kdy započala sametová revoluce, vás provedou studenti Alena a Jan. Uživatelé se tak mohou “vydat” na stejnou cestu jakou Češi a Slováci před 30 lety započali proces vedoucí k převedení totalitního režimu na demokratický.

Sestavte si vlastní připomínkový program událostí 17. listopadu

Stačí si stáhnout aplikaci, sledovat vývoj dění na časové ose nebo ve výpisu událostí. Můžete si též sestavit vlastní připomínkový program událostí 17. listopadu či vydat se na důležitá místa a společně si připomenout zlomové momenty, prostřednictvím stručných komentářů k vybraným událostem.

“Aplikace Svobodu! vznikla v rámci dlouhodobé snahy Ackee věnovat se i neziskovým projektům se společenským přesahem. Jelikož se nás téma svobody a demokracie osobně dotýká, k 30. výročí sametové revoluce jsme se rozhodli přispět aplikací, která kromě pamětníků dokáže oslovit i mladou generaci. Zažít atmosféru 17. listopadu 1989 tak nyní mohou i lidé, kteří se ho osobně neúčastnili,” vysvětluje Josef Gattermayer, spoluzakladatel společnosti Akcee.

Aplikace je od 11. listopadu dostupná pro zařízení s iOS, na aplikaci pro Android se stále pracuje, zda stihne vyjít do 17. listopadu, se však na webu vývojáře nedočteme, předpokládáme však, že dostupná bude, aby splnila svůj účel.

logo-app Svobodu! Ackee Zdarma iOS

Zdroj: feedit.cz

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim