reklama

Google Cardboard je nově open source

Google Cardboard je nově open source
2019-11-08T16:30:09+02:00
• 8. 11. 2019

Minulý měsíc jsme se dozvěděli, že Google vzdává své snažení v oblasti virtuální reality. Ostatně nové smartphony Pixel 4 ani nedisponují podporou platformy Daydream VR a Google již ani neprodává stejnojmenné příslušenství. Google doslova uvádí, že od svého představení zaznamenal postupné snižování používání u aplikací s touto podporou. Nyní zde ale máme aspoň trochu dobré zprávy pro uživatele a vývojáře.

Google Cardboard bude žít dál

Google se rozhodl, že celý projekt kolem virtuální reality nepohřbí jen tak v propadlišti dějin. Samotné levné příslušenství Cardboard sice bylo od počátku k dispozici pro každého, přičemž Google uváděl návod, jak si vytvořit brýle, ale samotné software zejména pro vývojáře měl pod palcem. Nyní dochází ke změně. Cardboard SDK se nově stává open source projektem, což znamená, že Google zpřístupnil zdrojové kódy.

Díky této novince vývojáři budou moci dál tvořit své aplikace a podporovat virtuální realitu. K tomuto účelu vytvořil i speciální stránku developers.google.com/cardboard, kde najdou potřebné zdroje pro vývoj Android i iOS aplikací. Případně jsou zdrojové kódy dostupné na github.com/googlevr/cardboard.

Google uvádí, že se bude tak trochu starat o projekt a bude do něj přispívat, ale vše nechá na komunitě a vývojářích jako takových. Asi se ptáte, proč Google v podstatě pokračuje v tomto projektu takovou formou. Dle vyjádření společnosti je stále nějaké procento uživatelů používá VR aplikace. Navíc si našly využití například ve vzdělávání a podobně. Google tak jednoduše nechtěl odstřihnout všechny uživatele a vývojáře.

Zdroje: developers.googleblog.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim