reklama

Android 10 povinně od 1. února pro nově certifikovaná zařízení

Android 10 povinně od 1. února pro nově certifikovaná zařízení
2019-10-07T19:59:05+01:00
• 8. 10. 2019

Zdroj: Google.com

3

Aby výrobci mohli nabídnout u svých mobilů a tabletů Android s Google službami, musí projít zařízení nejrůznějšími certifikacemi, a není jich zrovna málo. Smartphone například musí splňovat podmínky Compatibility Definition Document (CDD), GMS Requirements, Compatibility Test Suite (CTS), Vendor Test Suite (VTS) a Google Test Suite (GTS). Pokud je vše v pořádku, mohou zařízení uvolnit na trh s oficiálními službami od Googlu, kam samozřejmě spadá i Obchod Play. XDA Developers obdrželo část aktualizovaných dokumentů, kde jsou jasně vytyčeny termíny pro certifikace.

Android 10 povinně od 31. ledna

V dokumentu se uvádí, že výrobci mohou certifikovat svá zařízení s Androidem 9 až do 31. ledna 2020. To automaticky neznamená, že hned po tomto termínu se budou objevovat na trhu mobily s Androidem 10. Datum jako takové platí jen pro smartphony a tablety, které chtějí projít přes certifikace.

Android 10 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

Ve výsledku to znamená, že i po tomto termínu se mohou objevovat i několik měsíců novinky s Androidem 9. Pokud ale výrobce bude chtít certifikovat zařízení po 31. lednu 2020, musí již obsahovat Android 10. Samozřejmě je otázkou, co výrobci udělají. Mohou se najít tací, co nechají certifikovat mobil do tohoto data a vydat novinku klidně až na konci roku 2020.

Kromě této informace se dozvídáme, že se v lednu, případně v únoru dočkáme první verze Androidu R. Samozřejmě se bude jednat o vývojářskou verzi. Veřejná beta bude k dispozici až po pár měsících. Navíc dnes už nemusíme odhadovat, jaké klíčové jméno ponese stabilní Android R, jelikož se Google rozloučil s tímto názvosloví. Android R tak dostane jednoduché pojmenování Android 11.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak snad se to konečně pohne,není přece možné,aby v nových telefonech byl furt jen pie,když už jede 10,někteří výrobci na to dost kašlou a je jim to jedno,hlavně že prodávají,,a u některých se nedočkáte podpory nikdy,nebo jen udělají jednu dvě aktualizace na záplaty a šup,už nic,a vyrábějí další modely…

Jakub Miakyš

8. 10. 2019, 11:31

Smiešne neskoro. 1.prosinec ’19 by bol fajn…

Petr Komárek

8. 10. 2019, 11:15
Android aplikace

To bych viděl rozumné. Jsou výrobci, kteří instalují starý operační systém do nových zařízení.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim