reklama

Chrome pro Android vás upozorní, pokud máte účet v ohrožení

Chrome pro Android vás upozorní, pokud máte účet v ohrožení
2019-10-16T18:00:30+01:00
• 16. 10. 2019

Google před nějakou dobou oznámil, jaké novinky máme očekávat ve webovém prohlížeči Chrome. Sice většina je zaměřena na uživatelské prostředí, ale najdeme zde i funkce pro zvýšení zabezpečení. Jedna taková funkce je již dostupná v desktopových verzích – týká se kontroly bezpečnosti přístupových údajů na webové stránky. Chrome vás totiž upozorní, pokud došlo ke kompromitování vašich údajů. Byly zde náznaky, že tato funkce zamíří do Chromu pro Android. Ve spojení s generátorem hesel zabudovaným do Chromu se tak nabídne poměrně komplexní řešení zvýšení zabezpečení. Nyní si můžete funkci pro vyšší zabezpečení vyzkoušet na Androidu.

Chrome a HTTPS – zpřísní se podmínky

Chrome pro Android a bezpečnost přístupových údajů

Jak to již bývá, první se funkce na upozorňování kolem přístupových údajů ukazuje v Chrome Beta pro Android. Novinka není v základu aktivní, proto musíte jít prvně do experimentálních funkcí. Stačí do adresního řádku zadat chrome://flags. Následně dohledat slovní spojení „Password Leak Detection“. Po aktivování a restartování bude funkce dostupná.

Novinka se objeví v nastavení v sekci Hesla. Zde ji můžete například deaktivovat, pokud budete chtít. My jsme si vyzkoušeli, jak nová funkce v Chromu Beta pro Android funguje. Navštívili jsme webovou stránku, kde víme, že došlo k úniku dat, respektive přístupové údaje již nejsou bezpečné. Chrome nás okamžitě upozornil dialogovým oknem, že došlo k porušení zabezpečení údajů. Je zde také upozornění, že byste měli co nejdříve změnit heslo.

Vzhledem k tomu, že se stále jedná o experimentální funkci, může ještě nějakou dobu trvat, než bude v základu aktivní v Chromu Beta. Následně by se měla dostat do stabilní verze webového prohlížeče. Kdy se tak stane, nevíme, ale může to trvat i několik týdnů, možná pár měsíců.

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim