reklama

Vychází Firefox Preview 2.0, má být 2x rychlejší

Vychází Firefox Preview 2.0, má být 2x rychlejší
2019-09-27T15:00:00+02:00
• 27. 9. 2019
1

Společnost Mozilla má k dispozici preview verzi nového webového prohlížeče pro Android. V tomto týdnu jsme se ale dočkali vydání verze Firefox Preview 2.0. Společnost hlavně láká na dvojnásobnou rychlost díky novému vykreslovacímu jádru, ale není to jediná novinka.

Firefox Preview 2.0

V první řadě zde máme menší úpravy a doplňky, které přináší běžné funkce. Přímo z úvodní obrazovky aplikace se nabízí možnost otevření anonymního okna skrze tlačítko v levém horním rohu. Dále lze umístit rychlá odkaz na domovskou obrazovku skrze menu. Mezi novinky patří například widget s vyhledáváním, který si můžete umístit na domácí obrazovku.

Co se týče vychytávek, tak nyní dlouhým podržením prstu na adresním řádku se zobrazí možnost pro rychlé zkopírování URL adresy. Mozilla také uvádí, že se nabízí více možností kolem správy dat, které webové stránky ukládají do zařízení.

Firefox Preview 2.0 nyní také zobrazuje, jestli dochází k přehrávání. Mezi další užitečné novinky je možnost odeslání stránky na další instanci aplikace, kde jste přihlášeni. Byla zakomponována i možnost rychlejšího přihlášení. V praxi to vypadá tak, že se v jiné instanci přihlásíte ke svému účtu a na mobilním telefonu již jen potvrdíte.

Mimo jiné jsme se dočkali i speciální verze Firefox Preview Nightly for Developers. Ta není určena pro uživatele a navíc není tak často aktualizována. Nejvíce ji využijí vývojáři webových aplikací.

logo-app Firefox Preview Nightly for Developers Mozilla Zdarma ANDROID logo-app Firefox Preview Mozilla Zdarma ANDROID

Zdroje: support.mozilla.org, androidpolice.com, techradar.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

deniss hooper

27. 9. 2019, 16:53

Hned jsem to tedy zkusil, ale zdá se mi že to je hodně špatný. Uděláte záložku třeba seznam a podíváte se na nějaký článek a už hlavní stránka nenaskočí. Zůstává v záložce jen to poslední čtení ????. Domovská stránka žádná a že by to nějak hodně zrychlene bylo, se mi vůbec nezdá.. ????.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat