reklama

Originální Apple Watch Series 5 pásky ovlivňují kompas

Originální Apple Watch Series 5 pásky ovlivňují kompas
2019-09-19T11:30:43+01:00
• 19. 9. 2019

Apple Watch Series 5 jsou vůbec prvními chytrými hodinkami, které disponují vestavěným kompasem. Pochopitelně toho společnost Apple na své konferenci využila, neboť kompasu věnovala skutečně velkou pozornost. Ovšem ani Apple nedokáže změnit fyzikální zákony, tedy alespoň v případě funkčnosti magnetů.

České ceny u novinek iPhone 11, iPhone 11 Pro (Max), iPad a Apple Watch

Apple Watch Series 5 mohou mít problémy

Apple na svých webových stránkách doporučuje pro spolehlivé fungování kompasu používat určité typy pásků, které si můžete k hodinkám vybrat, případně ještě dokoupit. Hlavním důvodem je to, že digitální kompasy, jako je ten uvnitř Apple Watch Series 5, spoléhají na magnetorezistivní permalloy senzor nazývaný magnetometr pro detekci úrovní magnetismu.

Magnetické rušení je tak něco, s čím musí magnetometry bojovat. A právě zde je problém, respektive u magnetických pásků pro Apple Watch. Společnost varuje, že pásky s magnetickými konstrukcemi mohou způsobovat rušení vestavěného kompasu, čímž bude omezena přesnost aplikace. Je to proto, že senzor může zaměnit magnet pásku za magnet planety. Na druhou stranu nebude v případě magnetického pásku znemožněna funkčnost GPS modulu, tudíž navigace bude fungovat tak jak má. 

Mezi pásky, které mohou ovlivnit funkčnost kompasu, patří Leather Loop, Milanese Loop a Modern Buckle. Naopak mezi pásky, které nijak neohrozí správné fungování, patří Sport, Sport Loops a Hermès.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat