reklama

Huawei FreeBuds 3 přichází do Česka, stojí 4 799 Kč aktualizováno

Huawei FreeBuds 3 přichází do Česka, stojí 4 799 Kč [aktualizováno]
2019-11-08T15:55:25+02:00
• 8. 9. 2019

Aktualizováno 8. 11.

Společnost Huawei představila na veletrhu IFA sluchátka Huawei FreeBuds 3, která se nyní dostávají na český trh. Doporučená cena byla stanovena na 4 799 Kč, přičemž budou dostupné v bílé a černé barvě. Huawei u nich láká na aktivní potlačení okolního hluku a až 20hodinovou výdrž při použití dockovací krabičky, která se nabízí pomocí USB C.

Původní článek 6. 9.

Huawei na veletrhu IFA dnes dopoledne představil třetí generaci svých bezdrátových sluchátek – Huawei FreeBuds 3. Dle výrobce jde o vůbec první sluchátka svého typu s aktivním potlačením hluku. Tato funkce je typická zejména pro uzavřená sluchátka, ale u otevřených jde v tomto případě o premiéru.

FreeBuds 3

Potlačení hluku a dlouhá výdrž

Designem sluchátka nápadně připomínají konkurenční Apple AirPods, i když rozdíly mezi nimi jsou patrné na první pohled. Například nabíjecí pouzdro je druhového tvaru. V pouzdru je integrovaná baterie, která zajišťuje až 20hodinový poslech hudby. Samotná sluchátka bez pouzdra by pak měla vydržet na jedno nabití 4 hodiny.

FreeBuds 3

Společně se sluchátky došlo i na představení nového čipu A1, který se ve sluchátkách nachází. Během prezentace došlo samozřejmě na přímé srovnání s čipem H1 od Applu. Huawei tvrdí, že jejich čip jako vůbec první disponuje podporou standardu Bluetooth 5.1. Krom toho mezi jeho přednosti patří nízká latence a výrazně nižší spotřeba energie, v porovnání s ostatními Bluetooth čipy.

V praxi jsme bohužel potlačení hluku zatím nevyzkoušeli, tudíž nemáme možnost zhodnotit, jak moc je účinné. Až se k nám ale dostanou na otestování, prověříme důkladně všechny jejich vlastnosti. Jistotou ale je, že minimálně v oblasti potlačení hluku nemohou těmto sluchátkům Apple AirPods nikterak konkurovat, jelikož touto funkcí nedisponují.

Huawei představilo Kirin 990, procesor pro Mate 30 [IFA]

Na trh se sluchátka dostanou během příštího měsíce, konkrétní datum bohužel nezaznělo, stejně tak nebyla zmíněna ani cena. Na tyto podrobnosti si budeme muset ještě počkat.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim