reklama

Apple Watch Series 5 – po důkladné pitvě byla nalezena další novinka

Apple Watch Series 5 – po důkladné pitvě byla nalezena další novinka
2019-09-29T10:10:42+02:00
• 29. 9. 2019

Zahraniční server iFixit se i tentokrát pustil do pitvy nových chytrých hodinek s logem nakousnutého jablka. Pokud jste pečlivě sledovali internety, jistě víte, že řeč je o novém modelu Apple Watch Series 5. Po pitvě bylo zjištěno několik konstrukčních změn. Pojďme se tedy na veškeré rozdíly společně podívat.

Apple Watch Series 5 nabízí nový hliníkový kryt

iFixit našel, dle své zprávy, konstrukční změny ve srovnání s 44mm modelem Apple Watch Series 4, ovšem po pitvě menší 40mm varianty se našlo více významnějších odchylek. Baterie uvnitř Apple Watch Series 5 má nově kovovou konstrukci, s největší pravděpodobností je vyrobena z hliníku. 

Na základě pitvy iFixit navrhuje, aby do budoucna byla nová hliníková konstrukce navržena tak, aby byla těsnější vůči baterii, čímž by Apple v praxi získal větší prostor. Velikost prostoru pro baterii v Apple Watch Series 5 se oproti loňskému modelu neliší, ovšem i přesto nová generace disponuje o 10 % větší kapacitou (0,944 Wh vs. 0,858 Wh). 

Vlevo se nachází nový hliníkový kryt; vpravo se nachází fólie chránící baterii

Vzhledem k tomu, že hliníková konstrukce zabírá méně prostoru než klasická fólie, mohl Apple ušetřený prostor využít pro implementaci větší kapacity baterie. Podle iFixit dělá kovová konstrukce baterii fyzický silnější, což je ideální pro účely opravy. Hliníkový kryt totiž znesnadňuje proražení baterie během oprav. To je ale zhruba vše, co bylo uvnitř chytrých hodinek Series 5 změněno. Více novinek se v hardwarovém rozložení nenachází. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim