reklama

Zprávy pro Android si pohrávají s odesíláním hlasových zpráv

Zprávy pro Android si pohrávají s odesíláním hlasových zpráv
2019-08-23T17:10:08+01:00
• 24. 8. 2019

Google se v poslední době zaměřuje na aplikaci Zprávy pro Android. Vypadá to, že se konečně společnost rozhodla, která služba bude hlavní pro komunikaci. Hangouts sice nekončí úplně, ale směřuje na specifické uživatele. Není tak divu, že se v poslední době objevuje mnoho novinek kolem Zpráv pro Android.

Zprávy pro Android a hlasové zprávy

Google se snažil protlačit u mobilních operátorů technologii RCS, ale moc se mu to nedařilo. Proto se rozhodl, že tuto technologii zavede i bez nich, přičemž již nyní se dočkali RCS uživatelé ve dvou zemích. Není tak divu, že si začíná více pohrávat s možnostmi aplikace jako takové.

Aplikace jako taková nabízí nejrůznější možnosti již nyní. Většinou jsou schované pod menu u místa pro text. Nyní se ale testuje náhrada za tlačítko odeslat. Někteří uživatelé zaznamenali, že se zde objevuje mikrofon. Ten nabízí poměrně běžnou funkci pro nahrání hlasové zprávy a odeslání. I zde je nutné tlačítko držet pro záznam. Po uvolnění dojde k odeslání. Přejetím prstu doleva dojde ke zrušení.

V tuto chvíli je tato funkce v našich končinách trochu zbytečná, respektive RCS není plně podporováno. Ve skutečnosti si s touto technologií pohrává jen Vodafone. Snad se ale dočkáme přímého spuštění od Googlu, díky čemuž Zprávy pro Android nebudou jen pro SMS a MMS zprávy.

logo-app Zprávy pro Android Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim