reklama

Apple ruší vývoj funkce Walkie-Talkie pro letošní iPhony

Apple ruší vývoj funkce Walkie-Talkie pro letošní iPhony
2019-08-31T20:26:05+01:00
• 29. 8. 2019
1

Podle nejnovějších informací se zdá, že společnost Apple ukončuje práci na funkci, prostřednictvím které by uživatelé dvou iPhonů mohli mezi sebou komunikovat bez mobilního připojení. Spolupracovat na vývoji měl Apple s Intelem.

Apple bude používat jiné modemy

V praxi by Apple používal rádiové vlny na velkou vzdálenost, díky čemuž by bylo možné mezi dvěma iPhony posílat textové zprávy bez mobilních signálů. Tato technologie je známa jako vysílačka, ovšem s tím rozdílem, že místo přenosu hlasu by se odesílaly textové zprávy.

Technologie měla původně pracovat v pásmu 900 MHu, se kterým dispečeři pracují v odvětví energetiky, ropy a plynu. Jeden z anonymních zdrojů uvedl, že pro tuto funkci byly použity mobilní modemy od Intelu. Ovšem i přesto musel Apple projekt prozatím odpískat. Hlavním důvodem je fakt, že pro letošní iPhony, které budou představeny v září, budou vybaveny modemy od Qualcommu. 

Společnost Apple mimo jiné odkoupila modemovou divizi Intelu za jednu miliardu dolarů. Díky této akvizici může Apple vyrábět a navrhovat vlastní modemy bez závislosti na externích dodavatelů. Neočekává se však, že by vlastní modemy připravil do roku 2025. Projekt OGRS (Off-Grid Radio Service) by se ale mohl objevit již příští rok, viz text výše. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Lukáš Dziadkowiec

31. 8. 2019, 20:23

buněčné modemy od Intelu :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim