reklama

WhatsApp údajně začíná vyvíjet aplikaci pro iPad

WhatsApp údajně začíná vyvíjet aplikaci pro iPad
2019-07-28T09:20:27+01:00
• 29. 7. 2019

Populární mobilní kecálek WhatsApp si několik let snažil zachovat svou exkluzivitu, neboť byl dostupný pouze na mobilních platformách, tedy iOS a Android. Po několika letech se však společnost rozhodla vytvořit komunikačního kecálka také pro desktop, v tomto případě pro macOS, Windows a Linux. Nyní se ale zdá, že se chystá na další expanzi. 

WhatsApp poprvé na tabletech

Dle dostupných informací se společnost WhatsApp chystá vyvinout aplikaci také pro tablety. To je věc, která tu měla být již dávno, ovšem až nyní se služba dostává k reálné práci. I v tomto případě bude aplikace vyžadovat telefonní číslo. Vzhledem k tomu ale, že tablety často nemají v sobě slot pro SIM kartu, bude potvrzování telefonního čísla probíhat skrze mobilní telefon.

 

V současné době se ale zdá, že WhatsApp vyvíjí aplikaci pouze pro iPad. S touto informací přišel zahraniční server WABetaInfo. Konečně se tedy můžeme začít těšit na multi-platformní aplikaci, která bude k dispozici na iOS, Android, iPadOS, Windows, Linux a macOS. 

Nutno podotknout, že desktopová verze potřebuje ke své činnosti mít v blízkosti zařízení, na kterém je aktivované telefonní číslo. V případě tabletové aplikace by však měla přijít změna. WhatsApp na tabletu totiž nebude vyžadovat telefon ve své blízkosti. To znamená, že se aplikace bude chovat jako další multi-platformní služby – Messenger, Slack a podobně. 

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim