Vyšla další iOS 13 beta, změn je několik

Vyšla další iOS 13 beta, změn je několik
2019-07-18T18:29:08+02:00
• 18. 7. 2019

Společnost Apple zveřejnila své další beta verze připravovaných operačních systémů. Aktualizace jsou samozřejmě v současné chvíli k dispozici pouze registrovaným vývojářům, a to za účelem důkladného testování. Následně by instalační balíčky měly být zveřejněny i pro beta testery. 

Dočkali jsme se v pořadí již čtvrté vývojářské beta verze iOS 13, iPadOS, tvOS 13 a watchOS 6. V tomto článku se ale podíváme na to, co nového přináší iOS 13 beta 4. 

Nutno podotknout, že Apple skutečně začíná šlapat na pedál. Jsou tomu totiž jen dva týdny od vydání třetích beta verzí a déle než měsíc po představení operačních systémů na WWDC 2019. Registrovaní vývojáři si mohou nové aktualizace stáhnout přímo z internetových stránek určených pro vývojáře. Případně lze instalační balíčky stáhnout jako OTA (over-the-air aktualizace). Co se týká těchto nových beta verzích, tak ty přichází s jediným posláním – opravit chyby, které byly nalezeny v předchozím vydání, tj. třetí beta verzi.

iOS 13 beta 4 a výčet novinek

Nová beta verze iOS 13 přináší poměrně výrazný počet změn. Tak například jsme se dočkali upravené, respektive zmenšené nabídky u aplikací, a to při použití 3D Touch.  Přibyla také nový možnost v podobě přeskupení aplikaci, kterou lze vyvolat dlouhým stisknutí vybrané aplikace. 

Nutno podotknout, že menší designové úpravy se dočkala aplikace iMessage, neboť ikona nad klávesnicí (tlačítko pro spuštěné hlasových zpráv) získala nový vzhled. Dočkali jsme se ale také opravené chyby, která umožnila neověřený přístup k heslům v Nastavení. 

Apple ale také zapracoval na technologii 3D Touch, která by nyní měla být opět o něco spolehlivější. Kategorie v nastavení věnována 3D Touch byla přejmenována na 3D a Haptic Touch, přibyly základní nastavení Haptic Touch i na iPhonech s 3D Touch.

Další zajímavou novinkou je design štítků v aplikaci Fotky. Ty nyní ukazují počty podobných fotografií, a to v jednotlivých složkách a kartách. Přibyla mimo jiné i nová animace v aplikaci Fotky, která se zobrazí při vyvolání rozhraní pro sdílení. A poslední výraznou kosmetickou změnou je tlačítko pro úpravu widgetů, které je nyní oválné – doposud bylo v kulaté podobě.

Zdroje: 9to5mac.com, neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat