reklama

Vyšla další iOS 13 beta, změn je několik

Vyšla další iOS 13 beta, změn je několik
2019-07-18T18:29:08+01:00
• 18. 7. 2019

Společnost Apple zveřejnila své další beta verze připravovaných operačních systémů. Aktualizace jsou samozřejmě v současné chvíli k dispozici pouze registrovaným vývojářům, a to za účelem důkladného testování. Následně by instalační balíčky měly být zveřejněny i pro beta testery. 

Dočkali jsme se v pořadí již čtvrté vývojářské beta verze iOS 13, iPadOS, tvOS 13 a watchOS 6. V tomto článku se ale podíváme na to, co nového přináší iOS 13 beta 4. 

Nutno podotknout, že Apple skutečně začíná šlapat na pedál. Jsou tomu totiž jen dva týdny od vydání třetích beta verzí a déle než měsíc po představení operačních systémů na WWDC 2019. Registrovaní vývojáři si mohou nové aktualizace stáhnout přímo z internetových stránek určených pro vývojáře. Případně lze instalační balíčky stáhnout jako OTA (over-the-air aktualizace). Co se týká těchto nových beta verzích, tak ty přichází s jediným posláním – opravit chyby, které byly nalezeny v předchozím vydání, tj. třetí beta verzi.

iOS 13 beta 4 a výčet novinek

Nová beta verze iOS 13 přináší poměrně výrazný počet změn. Tak například jsme se dočkali upravené, respektive zmenšené nabídky u aplikací, a to při použití 3D Touch.  Přibyla také nový možnost v podobě přeskupení aplikaci, kterou lze vyvolat dlouhým stisknutí vybrané aplikace. 

Nutno podotknout, že menší designové úpravy se dočkala aplikace iMessage, neboť ikona nad klávesnicí (tlačítko pro spuštěné hlasových zpráv) získala nový vzhled. Dočkali jsme se ale také opravené chyby, která umožnila neověřený přístup k heslům v Nastavení. 

Apple ale také zapracoval na technologii 3D Touch, která by nyní měla být opět o něco spolehlivější. Kategorie v nastavení věnována 3D Touch byla přejmenována na 3D a Haptic Touch, přibyly základní nastavení Haptic Touch i na iPhonech s 3D Touch.

Další zajímavou novinkou je design štítků v aplikaci Fotky. Ty nyní ukazují počty podobných fotografií, a to v jednotlivých složkách a kartách. Přibyla mimo jiné i nová animace v aplikaci Fotky, která se zobrazí při vyvolání rozhraní pro sdílení. A poslední výraznou kosmetickou změnou je tlačítko pro úpravu widgetů, které je nyní oválné – doposud bylo v kulaté podobě.

Zdroje: 9to5mac.com, neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim