reklama

Všechny iPhony 2020 mají mít 5G

Všechny iPhony 2020 mají mít 5G
2019-07-31T18:00:48+02:00
• 31. 7. 2019
1

Letošní iPhony jsou již za rohem a víme o nich prakticky vše, proto již delší dobu unikají informace o modelech z roku 2020. Ty budou totiž v první řadě mnohem větší upgrade než letošní, které zaujmou tak trochu pozici další modelu s přídomkem „s“. Nejnovější zprávy přinášejí informaci, že všechny tři modely dostanou za rok technologii 5G.

Plnohodnotné 5G ve všech modelech 2020

Dosavadní spekulace hovořily o tom, že technologii sítí páté generace dostanou jen dva dražší modely. Levnější model (dnes s přídomkem „R“) měl pak podporovat jen 4G sítě. Díky akvizici divize modemů společnosti Intel však bude možné nasadit 5G do všech tří modelů. Za rozhodnutím integrovat 5G do všech modelů iPhone příští rok také údajně stojí narůstající počet Android telefonů s podporou těchto sítí.

Všechny tři nové iPhony mají podporovat jak 5G na vysokých frekvencích (tzv. milimetrové vlny), tak frekvence v pásmu pod 6 GHz. Spekulace ale dál uvádí, že není vyloučeno představení levnějšího iPhonu (například pro čínský trh), který podporuje jen 5G v pásmu pod 6 GHz.

Příští rok se máme dočkat celkem tří modelů s úhlopříčkami 5,4, 6,1 a 6,7 palce, přičemž prostřední velikost má být nejlevnější model. Se změnou úhlopříček se asi dočkáme i větších designových změn.

Zdroje: phonearena.com, 9to5mac.com, forbes.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Jaroslav Hronek

31. 7. 2019, 20:13

No jo, ale to už budou mít všichni ostatní výrobci. Zase poslední, jak je v poslední době zvykem

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat