reklama

Virální aplikaci FaceAPP byste měli používat s rozmyslem

Virální aplikaci FaceAPP byste měli používat s rozmyslem
2019-07-19T13:04:30+01:00
• 17. 7. 2019
1

Každou chvíli se objeví nějaký virální trend, který zaplaví sociální sítě nebo služby na sdílení videí. Čas od času se objeví nějaká výzva, přičemž některé z nich jsou doslova nebezpečné až smrtelné. Stačí připomenout například sebepodpalování. Nyní zde máme naštěstí nové virální téma, které nikomu neubližuje, aspoň ne fyzicky. Konkrétně jde o #AgeChallenge od tvůrců aplikace FaceAPP.

FaceAPP a podmínky použití

Na první pohled je aplikace FaceAPP poměrně neškodná. Po nainstalování se vyfotíte nebo někoho jiného, případně použijete fotografii ze zařízení a trochu si pohrajete pomocí umělé inteligence. V rámci výzvy na zestárnutí nebo omlazení lidi nyní sdílejí své selfie fotografie, které byly upraveny přes filtr na zestárnutí. Umělá inteligence a pokročilé algoritmy pozmění snímek a výsledkem je vaše podoba za 30 až 40 let. Musíme uznat, že výsledky jsou mnohdy velmi věrohodné.

 

Původní vs. upravená fotografie

Virální kampaň přispívá v šíření aplikace, která na trhu existuje již dva roky. Za tu dobu si prošla kontroverznějšími kauzami, kdy například měnila etnický původ. Po spuštění FaceAPP se může zdát, že hlavním zdrojem příjmů bude zejména prodej placených filtrů, ale jak se ukazuje, asi tomu tak úplně nebude.

FaceAPP nahrává fotografie na servery pro zpracování. Nedochází k využívání AI možností smartphonů.

Konkrétně v podmínkách použití aplikace se píše, že jakmile se vyfotíte, odevzdáváte veškerá práva na výslednou fotografii samotným tvůrcům, přičemž snímek bude uložen na jejich vlastní servery. Společnost pak může s fotografií nakládat dle své vlastního uvážení, přičemž dle podmínek nelze odvolat tyto podmínky. Ani smazání snímku nepovede k odstranění ze serverů.

Aby toho nebylo málo, v podmínkách se uvádí, že aplikace využívá nástroje třetích stran pro analýzu polohy uživatele, historii procházení webových stránek a dalších dat. Sice společnost uvádí, že dochází k anonymizování dat, ale co vše je poskytováno nebo sbíráno, není zcela jasné.

FaceAPP – návod na odstranění fotografií

V podstatě byste si měli rozmyslet, co sdílíte, co fotíte a jak aplikaci používáte. Je docela možné, že se někde objeví vaše fotografie, ale vzhledem k těmto podmínkám nebudete mít k ní jakákoliv práva. Vymáhání práv bude následně dosti komplikované, jelikož vývojářské studio je z Ruska, kde platí trochu jiná pravidla.

logo-app FaceApp FaceApp Inc Zdarma ANDROID logo-app FaceApp - AI Face Editor FaceApp Inc Zdarma iOS

Zdroje: phonearena.com, 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

SticklerStickleru

17. 7. 2019, 18:24

Hm, tak už to radši zas mažu :DDD

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat