reklama

MediaTek i700 – nový procesor pro AI a IoT

MediaTek i700 – nový procesor pro AI a IoT
2019-07-11T19:09:34+02:00
• 12. 7. 2019

Zdroj: Mediatek

Společnost MediaTek oficiálně představuje novou čipovou sadu s označením i700, která v portfoliu přímo nahradí staršího předchůdce i500 (MT8385). Tchajwanská společnosti vidí šanci v oblasti umělé inteligence (AI) nebo internetu věcí (IoT), a proto reaguje velmi výkonným procesorem. Jeho výkon je srovnatelný se standardem u chytrých telefonů, čili jej výrobci mohou nasadit kupříkladu do kvalitních bezpečnostních kamer či chytrých displejů v domácnostech.

Znatelný nárůst rychlosti

Čipset je vybaven celkem osmi jádry (Cortex-A75 + Cortex-A55) s maximální frekvencí 2,2 GHz, grafickým čipem PowerVR GM 9446 a podporuje až 8GB operační paměť RAM (LPDDR4x). K němu lze dosadit buď 32MPx senzor fotoaparátu nebo 24MPx + 16MPx s možnosti připojení snímače pro měření hloubky a vzdálenosti. Dvoujádrová jednotka NPU zrychluje až pětinásobně detekci obličeje, než jak tomu bylo u procesoru i500.

Širokou konektivitu zajistí funkce Bluetooth 5.0, LTE cat.12 a standard Wi-Fi 5. Dále se hodí zmínit podpora Android Neural Networks API, operačního systému Android, možnost sledování rychle se pohybujících objektů díky podpoře až 120 FPS. Nakonec MediaTek dodává, že by rád s ním hlouběji pronikl do problematiky kolem chytrých domů, obchodů, továren. První zařízení můžeme očekávat někdy během příštího roku.

Zdroje: gizmochina.com, mediatek.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat