Dropbox se chystá „pohřbít“ odesílání souborů skrze e-mail

Dropbox se chystá „pohřbít“ odesílání souborů skrze e-mail
2019-07-12T13:49:45+02:00
• 12. 7. 2019

Zdroj: TheVerge

2

Dropbox je poměrně populární cloudová služba, kterou používají uživatelé po celém světě. Nabízí totiž velice jednoduché rozhraní a spoustu zajímavých funkcí. To vše navíc za skvělou cenu. Společnost si je samozřejmě vědoma toho, že musí své služby neustále zdokonalovat. 

Například proto se nedávno rozhodla aktualizovat své cenové nabídky. Dropbox se rozhodl zvýšit velikost úložiště u tarifů Plus a Professional, a to o 1 TB. To znamená, že uživatel bude mít nyní k dispozici 2 a 3 TB. I přesto, že se jedná o skvělou zprávu, nemá úplně sladký konec, protože tarif Plus bude o 2 dolary dražší. Již někteří předplatitelé byli rozrušeni tím, že nezaplnili ani 10 % z původní velikosti (1 TB) a nyní jsou nuceni si ještě připlácet. To je trochu kruté ze strany Dropboxu. 

Dropbox pracuje na zbrusu novém nástroji

Aktuálně se ale Dropbox rozhodl spustit další novinku, jejímž cílem je ukončit e-mailové přenosy. Jedná se o službu Dropbox Transfer, který uživatelům nově umožňuje rychle a bezpečně odesílat až 100GB soubory. To v praxi znamená, že uživatelé již nebudou muset být omezeni na typické e-mailové služby.

Chcete-li odesílat soubory pomocí nástroje Dropbox Transfer, které chcete nahrát ze svého počítače, stačí jednoduše vybrané soubory přetáhnout. Jakmile jsou soubory nahrány, uživatel dostane speciální odkaz, díky kterému se k souboru může dostat.

Původní soubory zůstanou nedotčeny, přičemž příjemci obdrží kopii originálu a majitel souboru obdrží oznámení o stažení daného souboru. Dropbox v současné době funkci testuje. Dle dostupných informací ale bude již brzy k dispozici všem uživatelům.

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Janek Fanek

13. 7. 2019, 8:18

Tak nějak pořád nevím pro koho tato služba je, datový přenos přece stojí haldu peněz a rychlost přenosu je obrovský nízká. Bezpečnost není zaručena, domnívám se, že pro běžného uživatele je stále nejvýhodnější běžný disk. I když připouštím, že může nastat doba, kdy mi bude nařízeno používat pouze cloudove služby.

Elder Master

12. 7. 2019, 14:23

Dropbox zemřel spolu s limitem na zařízení. Jen lidé ještě nenašli čas aby migrovali na One drive.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat