reklama

Apple News+ má velké finanční problémy

Apple News+ má velké finanční problémy
2019-07-02T15:00:26+01:00
• 2. 7. 2019

Americká společnost s logem nakousnutého jablka před několika měsíci uvedla do provozu svou zbrusu novou službu pod názvem Apple News+. Tim Cook zdůraznil, že jde hlavně o relevanci a přesnost informací, což naráží na problém kolem falešným zprávám (fake news).

Apple News+ mělo zjednodušit přístup k magazínům

Jak se dalo čekávat a jak se spekulovalo, do Apple News neustále přichází nové magazíny, takže informace nejsou jen o aktuálním dění. Například zde najdeme magazíny zaměřené na módu, vědu, přírodu, sport a další témata. Celkem jich je nyní něco přes 300. Jelikož se jedná o zásadní rozšíření, zaslouží si novinka nové pojmenování.

 

Apple si od této služby sliboval opravdu hodně. Bohužel pro společnost se nyní na internet dostala informace, že služba Apple News+ není tak výdělečná, jak si původně vydavatelé magazínů mysleli. Příjmy se vlastně pohybují na úrovni tehdejšího Texture. 

„Jedna vydavatelská publikace uvedla, že Apple předpokládá, že vydavatelské společnosti získají až desetinásobek příjmů (v tomto období). Aktuální situace je ale taková, že vydavatelské společnosti generují příjmy jen jednu dvacátinu z odhadovaných částek.“

Ostatní vydavatelé uvedli, že jejich příjmy z předplatného Apple News+ byly nižší nebo na stejné úrovni, jako v případě služby Texture. Podle některých vydavatelů se měl celý Apple News+ tým sejít s klienty, aby situaci vyřešil. Apple na této schůzce údajně přiznal, že se službě nedaří tak, jak bylo původně předpokládáno. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim