Domů » Články »
Americká společnost s logem nakousnutého jablka svůj byznys v posledních letech velmi znatelně tlačí na soukromí, mimo jiné zdůrazňuje, jak je pro uživatele důležité. Nyní se na internetu objevila informace, že Siri pravidelné získává citlivé informace, včetně lékařských dat, kriminálních aktivit, a dokonce i sexuální aktivity. Stejnou hru hrají i konkurenti Amazon a Google.
Apple má vlastní QA tým, o kterém veřejnost nevěděla
Siri sice poslouchá méně než jedno procento denní aktivity a po dobu několika sekund, ovšem i tak má možnost získat některá citlivá data související s požadavky, jako jsou informace o aplikaci, kontakty a umístění. Stejně jako konkurence chce i Apple vědět, jak dobře hlasový asistent plní požadavky.
Apple ve svém prohlášení zdůraznil, že má několik fází pro ochranu soukromí. Nahrávky tak nejsou vázány na Apple ID a jsou studovány ve velmi „zabezpečených zařízeních“ lidmi, kteří jsou smluvně vázáni přísnými požadavky a důvěrností. Apple tak neví, z jakého zařízení a účtu byla data získána.
To však ale stále může vyvolávat poměrně velké obavy. Zvolený dodavatel by totiž mohl data teoreticky zneužít. Podle informací to také vypadá, že neexistuje žádná zásada pro nakládání s citlivými nahrávkami.
Samozřejmě by bylo obtížné těmto technologickým gigantům – Applu, Googlu a Amazonu – zakázat, aby lidé kontrolovali kvalitu požadavků hlasového asistenta. Klíčová slova jako „Hey Siri“ a „Alexa“ nejsou příliš spolehlivá. Problém však je, že společnosti neinformovaly veřejnost o svých QA týmech.
Zdroj: engadget.com
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Domů » Články »
Jaroslav Hronek
31. 7. 2019, 6:47Sledují nás všichni a všude. Proto mě kauza Huawei nechala klidným a myslím, že hlavním úkolem kačera bylo firmu zpomalit v růstu a pomoci Americe dohnat jí technologicky. Škoda, že i u nás se našlo pár zoufalců, kteří po vzoru kačera vyvolávali zbytečně paniku, protože, jak říkám, všechny mocnosti jsou stejné.