reklama

App Store prosazuje aplikace Applu v 95 % vyhledávání

App Store prosazuje aplikace Applu v 95 % vyhledávání
2019-07-25T21:17:45+02:00
• 26. 7. 2019

Zahraniční zpravodajský server The Wall Street Journal přišel se zajímavou zprávou, ve které uvádí, že Apple ve výsledcích vyhledávání v rámci App Storu upřednostňuje vlastní aplikace před konkurencí. 

Dle WSJ Apple důsledně tlačí na to, aby jeho aplikace byly vždy před aplikacemi třetích stran. To v praxi znamená, že v rámci vyhledávání upřednostňuje ve výsledcích svou tvorbu, což rozhodně není „fair play“. 

App Store nehraje „fair play“

Společnost s logem nakousnutého jablka však tvrdí, že stejné principy vyhledávání testoval a získal vždy odlišné výsledky. The Wall Street Journal tvrdí, že aplikace společnosti Apple jsou umístěny na prvním místě ve více než 60 % základních vyhledávání, jako jsou například „mapy“. Ovšem aplikace, které Applu generují příjmy, jako jsou Apple Music a Books, se na prvním místě umístily v 95 %. 

V reakci na toto zjištění provedla společnost Apple tento měsíc vlastní testy, aby zjistila, kde jsou její aplikace tlačeny před ostatními. Apple doposud zatím žádné informace o vlastním testování neposkytl, ale uvedl, že některá vyhledávání přinesla odlišné výsledky. 

Apple také vyvinul vlastní technologii strojového učení, kterou používá k hodnocení výsledků v App Storu. Algoritmus funguje stejně pro všechny aplikace, včetně jeho vlastních. Alespoň takto to společnost uvedla. Společnost mimo jiné prohlásila, že používá 42 faktorů k určení, kde se aplikace řadí ve vyhledávání. K tomu ale udržuje vzorec v tajnosti, aby dokázal udržet rovné podmínky pro vývojáře a zabránil tak manipulaci s výsledky.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim