reklama

Xiaomi představilo tablet s E-ink displejem

Xiaomi představilo tablet s E-ink displejem
2019-06-08T15:00:59+02:00
• 8. 6. 2019

Ekologický řetězec čínské společnosti Xiaomi na trh uvedl své vůbec první elektronické (papírové) zařízení, které disponuje velkým 10,3palcovým displejem. Kromě velké zobrazovací plochy dokonce zařízení podporuje i pero. Celkově je produkt nazýván jako Ink Case Smart Electronic Paper, přičemž cena startuje na 361 amerických dolarech (tj. zhruba 7 942 Kč bez DPH).

Xiaomi myslí konečně ekologicky

Zkráceně E-ink zaujímá bílé tělo a velice plochý design s ultralehkým prostředním rámem z hořčíkové slitiny. Tablet nevyzařuje žádné světlo, neboť používá displej s elektronickým inkoustem. Pokud není obsah na elektronickém papíru nijak aktualizován (během krátké doby), kapky inkoustu jsou ve stabilním stavu, tzn. že neblikají, díky čemuž má zařízení velmi nízkou spotřebu baterie. 

Jak již bylo v úvodu článku řečeno, novinka je dodávána s 10,3palcovým displejem. Rozlišení zobrazovacího panelu činí 1404 x 1872 pixelů, což je více pixelů než v případě FHD TV. Velká plocha displeje a vysoké rozlišení je velmi vhodné pro čtení, například odborných textů. Zařízení je mimo jiné dodáváno se spoustou zdrojů pro čtenáře zahrnující publikace, originální romány a komiksy. 

Mimo jiné, E-Paper od Xiaomi disponuje elektromagnetickým stylusem Wacom, jenž podporuje snímání tlaku na úrovni 4096. Chytrý algoritmus dokáže rozpoznat ručně psaná písmena. Novinka běží na operačním systému ve verzi Android 8.1. K dispozici je samozřejmě i Wi-Fi konektivita. O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty se stará operační paměť s kapacitou 2 GB, přičemž přítomné je i 32GB vnitřní úložiště. 

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim