reklama

Novinky v iPadOS – optimalizované Safari pro pořádnou práci seriál

Novinky v iPadOS – optimalizované Safari pro pořádnou práci [seriál]
2019-06-08T16:30:05+01:00
• 8. 6. 2019

Společnost Apple v rámci největší vývojářské konference WWDC 2019 představila hned čtveřici nových operačních systémů – iOS 13, watchOS 6, tvOS 13, macOS Catalina. S těmito systémy jsme počítali. Ovšem do katalogu Applu se přidal také další systém zvaný iPadOS. 

Jedná se o operační systém přímo pro tablet s logem nakousnutého jablka. Nelze říci, že by Apple vytvořil úplně nový systém, spíše rozdělil dva světy – iPhone a iPad. Má to ale mnoho výhod, a to jak pro uživatele, tak i samotnou společnost.

Hlavní výhodou je, že se na vývoj iPadOS bude moci soustředit další speciální tým. Tím bude moci být při vývoji Apple více efektivní. A to je výhoda i pro uživatele. Ti se budou moci těšit na nové funkce, kterými se bude iPadOS velice přibližovat macOS (operační systém pro počítače Mac).

Rozhodli jsme se tedy pro vás připravit zbrusu nový seriál, ve kterém si budeme postupně všechny funkce představovat a společně se podíváme na jejich reálné využití. Pojďme tedy na to!

iPadOS nabízí plnohodnotné Safari

Společnost Apple v rámci systému iPadOS představila novinku pro nativní webový prohlížeč Safari, která zásadně změní ovládání a konzumaci obsahu. Na co si nejvíce mohli uživatelé iPadu Pro stěžovat, bylo jednoznačně mobilní rozhraní v Safari. 

Bohužel doposud Safari nebylo schopno nabídnout desktopové rozhraní pro prohlížení a konzumaci obsahu. Respektiva Apple nabídl tlačítko pro zobrazení plné stránky, ovšem ne vždy fungovalo – spíše vůbec. Ovšem představte si, že máte iPad Pro s největší možnou obrazovkou a vy i nadále musíte konzumovat obsah skrze mobilní prohlížení. Žádná pecka. Tomu je nyní ale konečně konec.

Apple totiž představil přepracované Safari, které uživateli bude veškeré webové stránky zobrazovat v plné velikosti. To znamená, že se vám budou automaticky zobrazovat pouze plné webové stránky. Pokud tedy například budete chtít pracovat s redakčním systémem, zobrazí se vám jeho celá verze. 

Kromě toho iPadOS, repsektive Safari, podporuje Dokumenty Google i v dotykovém rozhraní. To jednoduše znamená, že se uživatel bude moci proklikávat v horním menu s nabídkou, což doposud možné nebylo. Podle prvních recenzí se zdá, že Dokumenty Google v rámci iPadOS fungují naprosto skvěle. 

Dalo by se říci, že pomalými krůčky se Apple připravuje na dobu, kdy bude chtít iPadem nahradit Mac (MacBook, iMac, Mac Pro). Důkazem toho jsou další novinky, které jsou v rámci iPadOS k dispozici. Na ty se ale podíváme v dalším článku. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim