reklama

Novinky v iPadOS – optimalizovanĂ© Safari pro pořádnou práci seriál

Novinky v iPadOS – optimalizovanĂ© Safari pro pořádnou práci [seriál]
2019-06-08T16:30:05+02:00
• 8. 6. 2019

SpoleÄŤnost Apple v rámci nejvÄ›tší vĂ˝vojářskĂ© konference WWDC 2019 pĹ™edstavila hned ÄŤtveĹ™ici novĂ˝ch operaÄŤnĂ­ch systĂ©mĹŻ – iOS 13, watchOS 6, tvOS 13, macOS Catalina. S tÄ›mito systĂ©my jsme poÄŤĂ­tali. Ovšem do katalogu Applu se pĹ™idal takĂ© další systĂ©m zvanĂ˝ iPadOS. 

Jedná se o operaÄŤnĂ­ systĂ©m přímo pro tablet s logem nakousnutĂ©ho jablka. Nelze říci, Ĺľe by Apple vytvoĹ™il ĂşplnÄ› novĂ˝ systĂ©m, spíše rozdÄ›lil dva svÄ›ty – iPhone a iPad. Má to ale mnoho vĂ˝hod, a to jak pro uĹľivatele, tak i samotnou spoleÄŤnost.

Hlavní výhodou je, že se na vývoj iPadOS bude moci soustředit další speciální tým. Tím bude moci být při vývoji Apple více efektivní. A to je výhoda i pro uživatele. Ti se budou moci těšit na nové funkce, kterými se bude iPadOS velice přibližovat macOS (operační systém pro počítače Mac).

Rozhodli jsme se tedy pro vás připravit zbrusu nový seriál, ve kterém si budeme postupně všechny funkce představovat a společně se podíváme na jejich reálné využití. Pojďme tedy na to!

iPadOS nabízí plnohodnotné Safari

Společnost Apple v rámci systému iPadOS představila novinku pro nativní webový prohlížeč Safari, která zásadně změní ovládání a konzumaci obsahu. Na co si nejvíce mohli uživatelé iPadu Pro stěžovat, bylo jednoznačně mobilní rozhraní v Safari. 

BohuĹľel doposud Safari nebylo schopno nabĂ­dnout desktopovĂ© rozhranĂ­ pro prohlĂ­ĹľenĂ­ a konzumaci obsahu. Respektiva Apple nabĂ­dl tlaÄŤĂ­tko pro zobrazenĂ­ plnĂ© stránky, ovšem ne vĹľdy fungovalo – spíše vĹŻbec. Ovšem pĹ™edstavte si, Ĺľe máte iPad Pro s nejvÄ›tší moĹľnou obrazovkou a vy i nadále musĂ­te konzumovat obsah skrze mobilnĂ­ prohlĂ­ĹľenĂ­. Žádná pecka. Tomu je nynĂ­ ale koneÄŤnÄ› konec.

Apple totiž představil přepracované Safari, které uživateli bude veškeré webové stránky zobrazovat v plné velikosti. To znamená, že se vám budou automaticky zobrazovat pouze plné webové stránky. Pokud tedy například budete chtít pracovat s redakčním systémem, zobrazí se vám jeho celá verze. 

Kromě toho iPadOS, repsektive Safari, podporuje Dokumenty Google i v dotykovém rozhraní. To jednoduše znamená, že se uživatel bude moci proklikávat v horním menu s nabídkou, což doposud možné nebylo. Podle prvních recenzí se zdá, že Dokumenty Google v rámci iPadOS fungují naprosto skvěle. 

Dalo by se říci, že pomalými krůčky se Apple připravuje na dobu, kdy bude chtít iPadem nahradit Mac (MacBook, iMac, Mac Pro). Důkazem toho jsou další novinky, které jsou v rámci iPadOS k dispozici. Na ty se ale podíváme v dalším článku. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim