reklama

#Hack19 – První mezinárodní Flutter hackathon aneb co se dělo

#Hack19 – První mezinárodní Flutter hackathon aneb co se dělo
2019-06-08T13:25:06+01:00
• 8. 6. 2019

První mezinárodní Flutter hackathon se uskutečnil 1. 6. 2019 v kancelářích pražské IT agentury INVENTI Labs, které celou událost organizovalo. iLabs se do role pořadatele přihlásilo pouhé 3 týdny před akcí, což se ukázalo jako velká výzva. V takto krátkém časovém úseku bylo nutné zajistit jak promo celé akce, shánění účastníků, ale také například zajištění sponzorů.

První mezinárodní Flutter hackathon

Dnes už můžeme říct, že za 3 týdny je opravdu možné se na takovou akci připravit a doladit vše do posledního detailu. Sponzory akce se stal Footshop a Locco, kteří přispěli do soutěže zajímavými cenami, a účastníci byli o to víc motivovaní.

Hackathon byl zaměřený na poměrně nový framework Flutter, který v Čechách zatím není až tak známý a populární mezi vývojáři. Zkušenosti s programováním ve Flutteru mají u nás pouze dvě společnosti, z nichž právě jednou z nich je iLabs s vývojářem Nazarii Ovcharchynem, který má na svém kontě už několik Flutter aplikací, a stal se proto mentorem celého hackathonu.

V den konání se sešlo celkem 13 vývojářů a sestava byla opravdu různorodá především z pohledu znalostí, se kterými účastníci přišli. Podle toho také byli rozděleni do týmů. Téma Hackathonu bylo oznámeno až v den konání s tématem “Flutter komunita bez hranic” a vývoj mohl začít.

“Byl jsem opravdu překvapený, že nikdo z účastníků neodešel a všichni své projekty a nápady odprezentovali. Pokud jste se někdy hackathonu zúčastnili, určitě znáte ten pocit, kdy si připadáte bez nápadu a vlastně stojíte na místě a nic nevytváříte. Celá akce byla navíc streamovaná do dalších 59 hubu po celém světě. Musím říct, že vznikly opravdu zajímavé nápady. Od nástroje pro generování flutter kódu až po aplikaci, která shromažďuje zpětnou vazbu pro vaše Flutter řešení,” řekl Flutter mentor Nazarii.

Vítězem hackathonu se stal tým Brogrammers tvořený Alexem Coldeou a Tomášem Olšanem z CA Technologies. “Přemýšleli jsme o nápadu, jak zlepšit vývojářům vývoj mobilních aplikací. Hackathon jsme si užili a byl to skvělý den, kdy jsme se naučili něco nového. Rádi bychom zašli na další a dále zlepšovali své programovací i prezentační schopnosti.”

Ostatní týmy hodnotily akci jako skvělou příležitost poznat nové lidi z Flutter komunity a vytvořit pro ně zajímavé nástroje, které by mohly pomoci všem vývojářům tohoto frameworku.

Vzhledem k úspěšnosti celé akce věříme, že budeme moc brzy podobný hackathon znovu uspořádat a že se ho zúčastní ještě větší počet Flutter nadšenců.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat