reklama

WhatsApp chystá sdílení příběhů na Facebook

WhatsApp chystá sdílení příběhů na Facebook
2019-05-22T20:06:10+02:00
• 23. 5. 2019

Dalo by se říci, že v minulosti se sociální sítě více soustředily na možnost publikovat fotografie. Nabízely se funkce jako galerie, označování lidí atd. Nyní se více soustřeďují na Stories, což jsou mnohdy dočasné příspěvky v podobě textu, fotografií nebo videí, které po 24 hodinách zmizí. WhatsApp nabízí takovou funkci nějakou dobu, ale nyní se dočkáme menšího rozšíření.

WhatsApp a Facebook

Facebook oznámil, že v budoucnu propojí své hlavní komunikační platformy, aby uživatelé nemuseli přecházet mezi nimi jen kvůli tomu, že druhá strana nemá stejnou aplikaci. Nejedná se o lehký úkol, takže není divu, když vývojáři začínají s propojením u funkcí, které nejsou tak klíčové. WhatsApp nově nabízí ve své beta verzi možnost sdílení Stories (Příběhu) rovnou na Facebook.

Zřejmě se v dohledné době dočkáme podobného propojení mezi službami WhatsApp, Messenger a Instagram. Ve výsledku asi bude jedno, kde budete sdílet svůj dočasný Příběh. Možná se nakonec dočkáme i automatické volby, že se bude sdílet příspěvek automaticky na všechny platformy.

Další novinka, která se objevuje v beta verzi, je možnost si nechat vygenerovat QR kód. Když jej druhá strana naskenuje, propojí se tak uživatelé. V rámci aplikace bude možné i zrušit speciální QR kód, což se hodí, když uživatel omylem zveřejní obrázek s QR kódem někde na sociálních sítích.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim