reklama

Spotify pracuje na svém prvním hardwarovém zařízení

Spotify pracuje na svém prvním hardwarovém zařízení
2019-05-22T11:30:40+02:00
• 22. 5. 2019

Společnost Spotify tu s námi je již od roku 2006, přičemž streamovací služba byla na trh uvedena o dva roky později. Za celou tu dobu si mobilní, ale i webová či desktopová aplikace prošla velkými změnami. Změny se týkaly nejen uživatelského rozhraní, ale také zvukové kvality a přidání dalších interpretů. 

Spotify a jeho prvnĂ­ hardwarovĂ˝ produkt

Bylo ale jen otázkou času, kdy se začne švédská streamovací služba zajímat také o hardwarový trh. Dle nejnovějších informací se zdá, že Spotify pracuje na vlastním hardwarovém zařízení, které by mělo cílit hlavně na automobilový průmysl.

Ve své podstatě se jedná o hlasem řízeného asistenta pro hudbu a podcasty. Tzv. „Car Thing“ bude možné připojit do zásuvky automobilu, a to díky 12voltovému výstupu. S mobilním telefonem se pak hardwarový produkt připojí prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth. 

Spotify dokonce vybralo skupinu lidí, která má možnost produkt Car Thing testovat. Uživatel bude moci asistenta aktivovat hlasovým spojením „Hey Spotify“. Jakmile uživatel toto spojení vysloví nahlas, ihned jej asistent vyvolá k vybrání si skladby a podobně. Kdy se tohoto hardwarového kousku dočkáme, je nyní ve hvězdách.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim