reklama

Google Fotky získávají inteligentní funkce

Google Fotky získávají inteligentní funkce
2018-05-17T17:00:01+02:00
• 17. 5. 2018

V rámci vývojářské konference Google I/O 2018 jsme se dočkali mnoha novinek, ale nezapomnělo se ani na Google Fotky. Právě tato služba dostane inteligentní funkce, které vám napomohou s několika drobnostmi. Bohužel jedna z nich bude záviset čistě na asistentovi, který je do této služby zabudován.

Google Fotky a inteligentní návrhy

První novinka, která se vám nejčastěji bude nabízet, je možnost archivace, respektive nabídnutí této možnosti. Ačkoliv se nejedná o absolutní novinku, lze si všimnout, že Google dokáže konkrétně definovat, co se na fotografii nachází.

Když kliknete na tento návrh, fotografie se jednoduše přesune do sekce Archiv, který najdete v bočním menu. Že Google dokáže identifikovat například recept, je spíše jen bonus než něco, co se týká dalších možností.

Druhá novinka je návrh úpravy jasu na konkrétní fotografii. Zde se objeví nabídka, aby systém Googlu upravil jas. V některých případech dojde k vylepšení, ale nelze se na tuto funkci spoléhat.

V Google Fotkách vám také bude nabídnuto otočení snímku o 90°, pokud systém identifikuje, že by mělo dojít ke korekci. Bohužel se nám nepodařilo tuto funkci navodit.

Poslední novinka, která zaujala mnohé na samotné tiskové konferenci, se týkala možnosti zvýraznění foceného objektu nebo osoby, přičemž pozadí bylo upraveno do černobílé varianty.

Marně jsme očekávali, že bychom si takto mohli upravit jakoukoliv fotografii. Uživatel nebude moci ovlivnit ani vynutit tuto modifikaci. Zde bude vše záležet na asistentovi v Google Fotkách, který vyhodnotí snímky a případně je upraví do této podoby. Nemusíte se bát, že byste přišli o originál. Jednoduše se vytvoří kopie, která vám bude následně nabídnuta na záložce asistent v aplikaci Google Fotky.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat