reklama

Apple chystá (r)evoluční Touch ID, zabere celou plochu displeje

Apple chystá (r)evoluční Touch ID, zabere celou plochu displeje
2019-05-02T16:00:51+02:00
• 2. 5. 2019
2

Průmysl s chytrými telefony neustále experimentuje s biometrickým zabezpečením, přičemž nyní nabízí šestou generaci čtečky otisků prstů. Mnoho výrobců tuto technologii nabízí, neboť poskytuje širší oblast pro rozpoznávání otisků prstů.

Jistě se ale najdou tací, kteří by raději měli čtečku otisků prstů přes celou plochu displeje. A pokud mezi takovou skupinu lidí patříte i vy, máme pro vás dobrou zprávu. Zdá se totiž, že společnost Apple pracuje na technologii, díky které budete moci přiložit svůj prst na jakékoliv místo displeje a čtečka váš otisk rozpozná. 

Touch ID po celé ploše displeje již brzy realitou

Tato technologie by navíc Applu umožnila nabídnout Touch ID bez nutnosti hardwarového domovského tlačítka. Mohl by tak bezrámečkový design nabídnout v každém iPhonu. Společnost nahradila s příchodem iPhonu X Touch ID novým a bezpečnějším systémem Face ID – technologie pro rozpoznávání obličeje. 

Prostřednictvím této novinky mohl Apple konečně představit takřka bezrámečkový design. Proč píšu takřka, je to z toho důvodu, že nové iPhony sice nemají tak široké rámečky, jako dříve, zato ale disponují výřezem v displeji. 

Nicméně, o tom, že Apple pracuje na novém Touch ID dokazuje nedávno udělený patent, a to přímo americkým úřadem spravující veškeré patenty a ochranné známky. Apple by měl dle patentu používat kombinaci akustických měničů k vibraci povrchu, a to velmi specifickým způsobem umožňující účinně přeměnit celý displej na jednu velkou čtečku otisků prstů. 

Je jen otázkou času, kdy se na trhu objeví čtečka otisků prstů po celé ploše displeje. Nyní jde pouze o to, kdo jej uvede jako první – bude to Apple?

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jiří Chrtek

2. 5. 2019, 21:28

Apple 2017: TouchID je minulostí, protože jsme vytvořili mnohem lepší, bezpečnější a pohodlnější FaceID.

Apple 2018: Ještě více jsme zrychlili FaceID, nacpali ho do iPadů a přemýšlíme, že ho dáme i do MacBooků.

Apple 2019: Nevyrábíme již žádné zařízení, které se odemyká otiskem prstu. Scan obličeje je jasná budoucnost.

Apple 2020: Představujeme vám revoluční TouchID(2). Je mnohem lepší, bezpečnější a pohodlnější, než odemykání obličejem :-D

(to jen tak pro legraci… mě osobně FaceID vyhovuje a nestěžuji si na něj)

Richard Fabián

3. 5. 2019, 7:33

„Pro legraci“, ale je to přesně to co dělá Apple a lidi mu to žerou, viz stylus a všechny ty revoluční (znovuobjevené a ukradené) nápady

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim