WhatsApp aplikací se šíří nebezpečná zpráva s kódem

WhatsApp aplikací se šíří nebezpečná zpráva s kódem
2019-04-23T10:38:50+02:00
• 23. 4. 2019

Telekomunikační úřad Spojených arabských emirátů nedávno vydal důležité doporučení pro všechny uživatele služeb WhatsApp. Zpráva s doporučením byla původně zveřejněna na oficiálním Twitter účtu telekomunikačního úřadu. 

WhatsApp musí řešit další nepříjemný problém

Jak bylo již v úvodu článku nakousnuto, telekomunikační úřad Spojených arabských emirátů zveřejnil důležité doporučení, aby uživatelé služby WhatsApp neodpovídali na zprávy s kódovým ověřením. Hned celá řada WhatsApp účtů byla totiž napadena. K celé situaci se dokonce vyjádřil také Nicolai Solling, který je Chief Technology Officer (CTO) ve společnosti poskytující bezpečnostní řešení Help AG. Ten prohlásil, že se jedná o velmi rozšířený jev a je znám jako „sociální inženýrství“.

Podvodníci napadli již celou řadu účtů po celém světě a jejich hlavním záměrem je získat kontrolu nad všemi WhatsApp účty. Co vlastně podvodná zpráva dělá, je, že vám zobrazí v aplikaci WhatsApp speciální kód a odkaz na webovou stránku. Ten pak uživatele vybízí k tomu, aby zadal své telefonní číslo pro ověření účtu. 

Je však nutno podotknout, že aplikace podobné ověřování dělá zcela automaticky. Upozorňujeme i vás čtenáře, abyste na podobné kódy neklikali. Pokud totiž na kód klepnete a zadáte své údaje, hacker bude mít ihned kontrolu nad vaším účtem – bude moci číst a odesílat zprávy bez vašeho vědomí. Zde jednoduše platí, že byste neměli jen tak otevírat webové stránky z nějaké zprávy, zejména tehdy, pokud jste si nic nevyžádali.

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat