reklama

WhatsApp aplikací se šíří nebezpečná zpráva s kódem

WhatsApp aplikací se šíří nebezpečná zpráva s kódem
2019-04-23T10:38:50+01:00
• 23. 4. 2019

Telekomunikační úřad Spojených arabských emirátů nedávno vydal důležité doporučení pro všechny uživatele služeb WhatsApp. Zpráva s doporučením byla původně zveřejněna na oficiálním Twitter účtu telekomunikačního úřadu. 

WhatsApp musí řešit další nepříjemný problém

Jak bylo již v úvodu článku nakousnuto, telekomunikační úřad Spojených arabských emirátů zveřejnil důležité doporučení, aby uživatelé služby WhatsApp neodpovídali na zprávy s kódovým ověřením. Hned celá řada WhatsApp účtů byla totiž napadena. K celé situaci se dokonce vyjádřil také Nicolai Solling, který je Chief Technology Officer (CTO) ve společnosti poskytující bezpečnostní řešení Help AG. Ten prohlásil, že se jedná o velmi rozšířený jev a je znám jako „sociální inženýrství“.

Podvodníci napadli již celou řadu účtů po celém světě a jejich hlavním záměrem je získat kontrolu nad všemi WhatsApp účty. Co vlastně podvodná zpráva dělá, je, že vám zobrazí v aplikaci WhatsApp speciální kód a odkaz na webovou stránku. Ten pak uživatele vybízí k tomu, aby zadal své telefonní číslo pro ověření účtu. 

Je však nutno podotknout, že aplikace podobné ověřování dělá zcela automaticky. Upozorňujeme i vás čtenáře, abyste na podobné kódy neklikali. Pokud totiž na kód klepnete a zadáte své údaje, hacker bude mít ihned kontrolu nad vaším účtem – bude moci číst a odesílat zprávy bez vašeho vědomí. Zde jednoduše platí, že byste neměli jen tak otevírat webové stránky z nějaké zprávy, zejména tehdy, pokud jste si nic nevyžádali.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim