HTC se vyjádřilo k mizejícím aplikacím z Obchodu Play aktualizováno

HTC se vyjádřilo k mizejícím aplikacím z Obchodu Play [aktualizováno]
2019-04-15T19:15:45+02:00
• 15. 4. 2019
1

Aktualizováno 15. 4.

HTC již stihlo stáhnout mnoho svých aplikací z Obchodu Play. Vznikaly dohady, že se možná tento výrobce stáhne z trhu se smartphony, a proto ruší jednu aplikaci za druhou. Nyní máme konečně k dispozici oficiální vyjádření, které je celkem pochopitelné. HTC uvádí, že vzhledem ke změně podmínek Obchodu Play, bylo nutné stáhnout aplikace z Obchodu Play. V tuto chvíli se pracuje na aktualizacích, aby všechny aplikace odpovídaly novým podmínkám. Postupně se tedy vrací a budou vracet aplikace do Obchodu Play. U některých to může trvat i několik týdnů, ale nijak by se současný stav neměl dotknout samotných uživatelů. Ti naopak mohou očekávat aktualizaci.

Aktualizováno 9. 4.

Další aplikace, která zmizela z Obchodu Play, je HTC RE Camera. Ta souvisí se stejnojmenným příslušenstvím HTC RE Camera, které bylo představeno v roce 2014, ale nikdy jsme se nedočkali další generace. Nyní to vypadá, že tchajvanský výrobce dělá jarní úklid, po kterém omezí dostupnost značného množství aplikací. Ostatně jejich udržování by bylo poměrně finančně nákladné pro společnost, která musí najít lepší strategii pro mobilní trh.

Aktualizováno 8. 4.

V únoru společnost HTC na chvíli stáhla z Obchodu Play svou aplikaci HTC Mail, ale po pár hodinách se vrátila. Bohužel firma neposkytla jakékoliv vysvětlení. Nyní zde máme opět stahování aplikací, ale v trochu větším měřítku. Následující aplikace nejsou dostupné v Obchodě Play pro nové uživatele. Pokud jste si je již jednou stáhli, nic se pro vás nemění a pravděpodobně je uvidíte v Obchodě Play.

  • Sense Home Launcher
  • HTC People
  • HTC Service
  • HTC Calendar
  • HTC Dot View
  • HTC Mail
  • HTC Speak
  • HTC Car
  • HTC Ice View

Opět zde chybí jakékoliv vysvětlení od společnosti HTC, což dává příležitost ke spekulacím. Je pravděpodobné, že se jedná o další cílený výpadek, třeba kvůli revizi nebo něčemu podobnému. Případně HTC se rozhodlo ukončit vývoj některých aplikací, aby došlo k úspoře finančních prostředků. Ostatně firmě jako takové se delší dobu nedaří, takže by to bylo pochopitelné. Je nutné podotknout, že v Obchodě Play je dostupných stále několik aplikací od HTC.

Aktualizováno 27. 2. 20:20

Aplikace HTC Mail je zpět v Obchodě Play bez jakéhokoliv vysvětlení, co se vlastně stalo. Můžeme jen předpokládat, že Google objevil nějaký problém, odstranil aplikaci a informoval společnost HTC. Ta následně provedla změny a aplikace jako taková se vrátila zpět pro všechny uživatele. Pokud se dozvíme jakékoliv detaily, co se vlastně stalo, aktualizujeme článek.

Původní článek 27. 2. 7:44

Dnes jsme vás informovali o odstranění aplikace Titanium Backup z Obchodu Play, kde je hlavní příčinou porušení podmínek. Další aplikaci, kterou nenajdete v Obchodě Play, je HTC Mail, ale v tomto případě nejde zřejmě o porušení podmínek nebo minimálně zde nejsou jakékoliv náznaky problémů.

Aplikace HTC Mail zmizela

HTC Mail je e-mailový klient tchajvanské společnosti, který je dodáván do smartphonů této značky. Na svém kontě má pokoření hranice 10 milionů stažení a za celou dobu si aplikace jako taková vysloužila hodnocení 3,1 v Obchodě Play. Poslední aktualizace byla vydána v prosinci roku 2018 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se HTC chystalo zrušit tohoto e-mailového klienta.

Nyní HTC Mail již nenajdete v Obchodě Play, odkaz jako takový hlásí „Litujeme, požadovaná adresa URL nebyla na tomto serveru nalezena.“ (odkaz). HTC se zatím nijak nevyjádřilo, proč došlo k odstranění nebo jestli se chystá návrat aplikace.

Jeden z možných důvodů je v konkurenci. V Obchodě Play je poměrně hojné množství kvalitních aplikací pro e-maily. Navíc HTC Mail je ve své podstatě předělávkou nativní aplikace z AOSP. Možná se společnost rozhodla ušetřit peníze vývoj speciální aplikace a v dalších zařízeních nebo aktualizacích bude následně dostupný klient Gmail. Jakmile se HTC vyjádří k této situaci, aktualizujeme článek.

Jakou aplikaci používáte na e-maily?

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Karel Mička

9. 4. 2019, 18:36

podle mě HTC ukončuje výrobu mobilu

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat