reklama

Aplikace Titanium Backup je zpět v Obchodě Play aktualizováno

Aplikace Titanium Backup je zpět v Obchodě Play [aktualizováno]
2019-02-27T13:50:11+02:00
• 27. 2. 2019
3

Aktualizováno 27. 2. 13:55

Nakonec netrvalo dlouho a vývojářům se podařilo opravit problémy vyplývající z porušení podmínek. V podstatě stačilo mírně upravit oprávnění a odstranit některé nežádoucí odkazy.

logo-app Titanium Backup ★ root Titanium Track Zdarma ANDROID

Původní článek 27. 2. 6:35

V poslední době Google zpřísnil podmínky aplikací, respektive v jejich možnostech k přístupu k některým informacím. Hodně aplikací mělo a má stále problém kvůli čtení dat o telefonních hovorech a SMS zprávách. V některých případech Google již udělil výjimky. Nyní jsme se dočkali odstranění populární aplikace Titanium Backup na zálohování a myslelo se, že je to spojeno s neoprávněným využíváním přístupu k SMS a volání. Bohužel problém není tak jednoduchý.

Titanium Backup a nejasné odstranění

Tvůrci aplikace Titanium Backup učinili zoufalý krok, kdy na Twitteru žádali fanoušky o pomoc při řešení odstranění z Obchodu Play. Nakonec i oficiální účet Google Play Apps & Games odpověděl, že k odstranění nedošlo na základě neoprávněného využívání přístupu k výše uvedeným datům. Údajně tvůrci porušili Distribuční smlouvu pro vývojáře Google Play.

V e-mailu, který obdrželi tvůrci aplikace Titanium Backup, se píše, že došlo na porušení bodu 4.9. V něm se konkrétně píše:

Nebudete v souvislosti se službou Google Play provozovat žádnou aktivitu (včetně distribuce produktů prostřednictvím služby Google Play), která ruší či poškozuje zařízení, servery, sítě či jiný majetek či služby třetích stran, včetně společnosti Google a autorizovaných poskytovatelů, nebo k nim neoprávněným způsobem získává přístup. Uživatelské údaje získané prostřednictvím služby Google Play nesmíte použít k prodeji ani distribuci produktů mimo službu Google Play.

Zatím tedy není zcela jasné, čeho se tvůrci dopustili. Mohli bychom jen spekulovat, ale dokud nebudeme mít konkrétní informace, raději ponecháme domněnky stranou. Nyní tedy záleží na vývojářích, jak se poperou s novým problémem a jestli se jim podaří vyřešit.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Přemysl Vaculík

VIP 27. 2. 2019, 14:00

Díky, aktualizovali jsme článek.

David Nejeral

27. 2. 2019, 8:05

Logicky mne napadá, že když je to zálohovací se, tak že musí mít opevnění pro přístup k datům ostatních aplikaci, tedy i k těm, která jsou před ostatními aplikacemi chráněná. Jak toho kromě možnosti fungovat jako root na rootnutých telefonech aplikace dosahuje to netuším, pokud to vůbec lze. Právě přístup aplikace k datům ostatních by dle mého názoru mohlo být to co Google irituje

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat