reklama

Google testuje „nové“ filtry pro vyhledávání

Google testuje „nové“ filtry pro vyhledávání
2019-04-11T17:21:56+01:00
• 12. 4. 2019

Zdroj: Google

Google nabízí poměrně hodně filtrů pro vyhledávání, ale zpravidla je potřeba udělat několik úkonů a nastavení. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně hojně využívanou funkci, kdy uživatelé potřebují najít něco konkrétního v určitém období, tak se začínají testovat nové příkazy přímo do vyhledávání.

Jiný přístup k časovým filtrům

Pokud testování dopadne dobře, již nebudete muset neustále vyklikávat datum, abyste dostali přesnější výsledky kolem určitého termínu. Nově bude stačit přidat k hledanému výrazu příkazy „before“ (před) nebo „after“ (po). Následně Google vyhodnotí výsledky a zobrazí jen ty, které splňují podmínky.

Nové příkazy mohou obsahovat jen rok, nebo lze zadat i plné datum. Taktéž se nabízí použití obou podmínek, takže bude možné jednodušeji nalézt informaci mezi dvěma termíny. Níže naleznete ukázky možných výrazů s časovým filtrem:

  • avengers endgame before:2019
  • avengers endgame after:2019-04-01
  • avengers endgame after:2019-03-01 before:2019-03-05

Zde je nutné upozornit na formát samotného termínu. První je samozřejmě rok, následuje měsíc a pak den v měsíci. Při použití těchto filtrů se nebude ve výsledcích objevovat čas tak, jako tomu bylo při použití běžných filtrů.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim