reklama

Google Fotky se snaží vylepšit rozpoznávání tváří

Google Fotky se snaží vylepšit rozpoznávání tváří
2019-04-26T14:59:41+01:00
• 26. 4. 2019

Grafika: Google.com

1

Google Fotky nejsou jen další cloudovou službou, která nabízí takřka neomezené úložiště, pokud nepotřebujete zálohovat fotografie a videa v nejvyšší rozlišení. Kromě toho zde najdeme asistenta, který nabízí nejrůznější předělávky fotek nebo dokáže spojit vícero snímků do jednoho výsledného. Taktéž se nabízí automatické vytvoření videa. Jednou funkcí navíc je rozpoznávání tváří, kdy systém se snaží sjednotit do jednoho výběru konkrétní osobu.

Výpomoc s rozpoznáním

Pokud otevřete aplikaci Google Fotky a následně sekci alba, tak na záložce lidé se může a nemusí zobrazit menší okno, kde je uživatel dotázán na shodu. Aplikace ukáže dvě tváře a zeptá se, jestli se jedná o jednu a tu samou osobu. Zpravidla se aplikace ptá u takových snímků, kde má systém problém rozpoznat shodu.

Podobná nabídka se objeví také když kliknete na album konkrétní osoby. I zde se tedy nabízí tato možnost. Z našeho testování se Google opravdu dotazuje jen tehdy, kdy má systém problém se shodou a potřebuje výpomoc od uživatele. Je tak docela možné, že se ve vaší aplikaci nic nezobrazí, když Google dokáže rozeznat všechny osoby na snímcích. Podobná funkce by měla být k dispozici i ve webové verzi.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jo, už asi měsíc mi to nabízí.
Drobný problém je ten, že rozpoznávání obličeje není oficiálně dostupné v čr…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim